FK Mladost – bodovi za mirnije vode

19.04.2014.

FK Mladost Rogatica

ROGATICA – Sve do 54. minuta i prvog gola koga je postigao Obradović, oslabljena ekipa gostiju iz Bijeljine, koja je došla bez i jednog rezervnog igrača, pa čak i trenera, uspješno su se branili pokušavajući da zatvorenom igrom izvuku bod sa vrućeg terena u Rogatici. Nakon što su primili prvi, a pogotovo drugi gol koga je postigao agilni Mićo Rajak, njihova nakana je pala u vodu. Domaći igrači su potpuno superiorni i samo je bilo pitanje kad će pasti novi pogoci. Došli su u finišu kada su razbijenu odbranu Sloge u dva minuta potpuno dotukli sa nova dva gola, u 86. i 87. minutu, Tadić i novajlija Nešković.

Pobjeda domaćina mogla je biti i ubjedljivija da je Tošović u 16. minutu iskoristio opravdano dosuđeni penal. Mlak udarac sa bijele tačke najboljeg strelca Mladosti odbranio je golman gostiju, koji j bio i najbolji pojedinac u svojoj ekipi.

Ako igrači Mladosti budu igrali kao na posljednje dvije utakmice, opstanak u ligi neće doći u pitanje. Ispit je već u narednom kolu kada idu u goste Lokomotivi u Brčko koja se, takođe, bori za opstanak.

MLADOST – SLOGA JUNAJTED 4:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Obradović u 54, 2:0 Mićo Rajak u 65, 3:0 Tadić u 86, 4:0 Nešković u 87 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatci.
Gledalaca: 100.
Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 7.
Žuti kartoni: Obradović, Janjić, Tadić, Tošović (Mladost Rogatica), Vasilić, Kapikul, Mitrić, Delibašić (Sloga Junajted).
Igrač utakmice: Mićo Rajak (Mladost Rogatica) 7,5.

MLADOST (Rogatica): Rac -, Gigović 7, Ćaćić 7, Obradović 7, Tošović 7, Janjić 6,5, Mićo Rajak 7,5 (od 66 minuta Tadić 6,5), Živković 6,5, Urta 7, Zimonjić 6,5 (od 67 minuta Nešković 6,5), Balčaković 7 (od 87 minuta Rosić -). Trener: Dragan Jovanović.

SLOGA JUNAJTED: Puketa 7, Azarić 6, Vasić 6, Mitrović 6,5, Delibašić 6, Divljanović 5,5, Ćebić 5,5, Mitrić 5,5,Vasilić 5,5, Islamović 5,5, Kapikul 5,5. Predstavnk kluba: Draženko Jeftić.