Polufinale kupa RS – Radnik bolji od Sutjeske

09. aprila 2014. 058.ba

FK Sutjeska - FK Proleter

FOČA – Premijerligaš iz Bijeljine napravio je solidnu zalihu pred revanš meč polufinala kupa RS. Napustili su igrači Radnika stadion u Foči uzdignuta čela.

Domaći sastav je ispoljio veliku borbenost i zalaganje uz to su više od pola meča igrali sa deset igrača i nije moglo bolje od časnog poraza.

Prvo poluvrijeme proteklo je u obostrano otvorenoj igri, gosti su za nijansu bili opasniji. Prvu prilku propustili su domaći igrači, Simić je sa 25 metra pogodio stativu gola Radnika. Uzvratio je Vučić u 20 minutu kada je sa 20 metra pogodio prečku gola Fočaka.

Bijeljinci su stigli do vođstva u 40. minutu. Šutirao je Vučić, domaći igrači su nakratko odbili loptu koju je prihvtio Mašić i iskosa sa desetak metara pogodio mrežu nemoćnog Petrovića. Nakon postignutog gola protestovali su domaći igrači jer su smatrali da je Mašić prije postizanja pogotka igrao rukom ali tako nije mislio sudija Gogić.

Od 43. minuta Fočaci su bili brojčano slabiji, jer je radi drugog žutog kartona iskjlučen Jovan Simić.

Radnik je povećao vođstvo u 70. minutu nakon kornera, Maletić je glavom poslao loptu u mrežu Fočaka.

Četiri minuta kasnije, nakon slične situacije, rezultat je smanjio Dejan Drakul.

Konačan rerzultat postavio je Ostojić nakon solo prodora u 88. minutu.

Sutjeska (F) – Radnik (B) 1:3 (0:1)

Gradski stadion.
Gledalaca: 300.
Sudija: Slavoljub Gogić (I.Sarajevo) 7.
Strijelci: 0:1 Mašić u 40; 0:2 Maletić u 70; 1:2 D.Drakul u 74. 1:3 Ostojić u 88. min.
Žuti kartoni: B.Radović, Pljevaljčić, Filipović, Blagojević (Sutjeska), Maletić, Mojović, Katanec, Hadžić (Radnik).
Crveni karton: Jovan Simić u 44. min. (drugi žuti karton).

Sutjeska: Petrović 6, Filipović 6, Simić – , Mrgud 6,5, D.Drakul 7, Đoković 6, N.Drakul 6,5, Sekulović 6,5, Ivanović 6, B.Radović 6,5 (od 77. min. Blagojević -), Pljevaljčić 6 (od Ćuzović-).

Radnik: Zdravković 7, Šodić 7 (od 75. min. Krsmanović-), Ostojić 7,5, Katanec 7, Maletić 7,5, Mašić 7, Ćosović 7, Mojović 7 (od 77. Hadžić), Lazić 7, Vučić 7,5 (od 70. min. Antić), Obradović 7.

Igrač utakmice: Stanko Ostojić (Radnik).