Zaslužena pobjeda Sutjeske

10.05.2014.

FK Sutjeska Foča

FOČA – Fudbaleri Sutjeske su potpuno zasluženo savladali solidni sastav Podrinja i širom otvorili vrata opstanka.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćeg tima a mreža gostiju je mirovala sve do finiša prvog dijela, najviše zahvaljujući odličnim odbranama golmana Podrinja Adanalića. Ipak u 39. minutu u kaznenom prostoru ekipe iz Janje fauliran je Đoković a sudija Mejakić je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Dejan Drakul za vođstvo domaćeg tima 1:0.

Rezultat je povećan u otvaranju drugog dijela. Đoković je u 57. minutu na ivici kaznenog prostora gostiju pronašao Boška Radović koji je prsima lijepo umirio loptu i sa 12-13 metara pogodio desni ugao gola Podrinja.

Gosti su imali priliku da smanje rezultat u 70. minutu, ipak nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca Sajtanovićev šut je odbranio domaći golman Petrović.

Što nije uspio iz penala igrač Podrinja Sajtanović je realizovao u 81. minutu kada je sa 16 metara lobovao istrčalog golmamana Sutjeske Petrovića za konačnih 2:1.

Sutjeska – Podrinje 2:1 (1:0)