Rogatičani obezbijedili opstanak

01. juna 2014. 058.ba

FK Mladost Rogatica

ROGATICA – Trijumfom nad ekipom Jedinstva iz Brodca rogatički fudbaleri su definitivno pobjegli iz zone ispadanja, ali će ipak morati sačekati posljednje kolo i gostovanje u Vojkovićima kod Famosa kako bi izbjegli i eventualni nastup u baražu.

Mladost je rano stigla do vođstva, već u 5. minutu kada je Tošović nakon solo prodora šutirao sa desetak metara, golman gostiju Bojan Marković je nakratko odbio loptu na koju je natrčao Tadić i pogodio mrežu Jedinstva.

Domaći tim je povećao vođstvo u finišu prvog dijela. Igrao se 41. minut, Tošović je sa desne strane odlično asistirao Zimonjiću koji pogađa gol ekipe uz Brodca.

I u drugom dijelu Rogatičani su nastavili sa atacima a do promjene rezultata je došlo u 62. minutu. Ponovo je neumorni Tošović nesebično uposlio rezervistu Mihajlović kome nije bilo teško da natjera Markovića da po treći put vadi loptu iz mreže.

Gosti su ublažili poraz u posljednjim trenutcima susreta, kada je Puhalac nakon solo prodora savladao nemoćnog golmana domaćeg tima Ljubinca.

Mladost (R) – Jedinstvo (BD) 3:1 (2:0)

Stadion SRC.
Gledalaca: 100.
Strijelci: 1:0 Tadić u 5; 2:0 Zimonić u 41; 3:0 Mihajlović u 62; 3:1 Puhalac u 90. min.
Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 7.
Žutih i crvenih kartona nije bilo.

Mladost (R): Ljubinac 7, Klisura 7, Rosić 7, Urta 7, Živković 7, Tadić 7 (od 86. min. Božić-), Tošović 7,5, Balčaković 7, Zimonić 7,5, Ćaćić- (od 32. min. Nerić 7), Nešković 7, (od 60. min. Mihajlović 7).

Jedinstvo (BD): B.Marković 6, Sekanić 6, Sekulić 5,5, Lukić 6, Mijatović 5,5, Jović 5,5, Ristić 6, G.Marković 6, Kutlačić 6, Puhalac 6,5.

Igrač utakmice: Nenad Tošović (Mladost).