Drina HE remizirala protiv Sutjeske

24. avgusta 2014. 058.ba

FK Drina Višegrad

VIŠEGRAD – Komšijski derbi je završen najnepopularnijim rezultatom a podjela bodova je i najrealniji ishod ovog meča. Gledaoci nisu uživali u posebno lijepoj fudbalskoj predstavi na koju je uticalo veoma teško i sparno vrijeme za igru.

U prvom dijelu i domaći i gostujući igrači su stvorili po par prililka. Sutjeska je prva zaprijetila preko Vukadinovića u 7. minutu, koji je sa 16 metara šutirao zamalo preko gola.

Četiri minuta kasnije i domaći su imali priliku preko Nešković koji je šutirao sa 18 metara ali golman gostiju Petrović je bio na mjestu.

U 20. minutu su Višegrani bili blizu gola, zamalo je bio neprecizan Marković. Slično je bilo i u 36. minutu kada nije najbolje reagovao domaći igrač Damjanović.

I u drugom dijelu utakmice domaći su napadali ali su gosti iz kontranapada bili opasniji pa su dobre prilike propustili preko Dejana Raševića u 57., 61. i 74. minutu.

Najbolju šansu za Sutjesku propustio je Mališ u 83. minutu nakon solo prodora i udarca sa 7-8 metara kada je odlično reagovao domaći golman Bojanović i otklonio opasnost od svoga gola.

Drina HE – Sutjeska 0:0