Međunarodna kontrolna utakmica

15. avgusta 2014. 058.ba

FK Drina HE

VIŠEGRAD – Iako su poraženi u posljednjoj provjeri pred start prvenstva prvoligaškog karavana RS, Višegradski fudbaleri ne moraju biti nimalo zabrinuti. U vrlo dobroj provjeri protiv rumunskog drugoligaša Drina HE je prikazala dopadljivu igru.

Višegrađani su stigli do vođstva u otvaranju utakmice, tačnije u prvom minutu, nakon dobre akcije najprecizniji je bio mladi Nešković novajlija u redovima Višegrađana koji je sa 7-8 metara pogodio lijevi ugao gola Rumuna.

Najbolji prilku da poveća vođstvo propustio je Rosić u 37. minutu nakon odlične asistencije Jovanovića.

Rumunski drugoligaš je došao do izražaja tek u posljednjih dvadesetak minuta utakmice kada je izvršen veliki broj izmjena.

Na 1:1 je izjednačio Tataru 70. minutu, poslije dobro izvrdenog kornera 7 minuta kasnije grešku odbrane Drine HE je u pogodak pretvorio Brešneni.

Drina je uspjela da postigne pogodak u 80. minutu nakon solo prodora Jovanovića, ali taj gol je poništen radi ofsajda koji je samo vidio rumunski pomoćni sudija.

I na kraju u finišu utakmice tačku na ovaj zanimljiv meč je stavio Eneći poslije slabe odbrane igrača Drina HE.

Metalul (R) – Drina HE 3:1

Stijelci: 1:0 Nešković 1, 1:1 Tataru 70, 2:1 Brešneni 77 i 3:1, Eneću 87 min.