Prijateljska fudbalska utakmica u Rogatici

Sreten Mitrović - 03. avgusta 2014. 058.ba

FK Mladost - FK Lokomotiva

Foto arhiva

MLADOST – „GLASINAC 2011“ 1:1 (1:0)

ROGATICA – Na stadionu Sportsko-rekreacionog centra, nedelja, 3. avgusta fudbaleri srpskog drugoligaša Mladost odigrali su drugu kontrolnu utakmicu sa komšijama iz Sokoca, ekipom „Glasinac 2011“ neriješeno 1:1. Gol za Mladost postigao je Goran Balčaković u 35., a za „Glasinac 2011“ Miloš Vujičić u 81. minutu.

Tokom većeg dijela utakmice, koju je vodio sudija Dragoslav Pljevaljčić iz Rogatice, Mladost je bila bolji partner. Njeni igrači imali su ne samo više od igre, nego su stvorili i nekoliko izglednih prilika za postizanje još golova. Bilo je tako do posljednjih 15-tak minuta kada je došla do izražaja fizička nepripremljenost inače igrački oslabljena ekipa Mladosti. Iskoristili su to gosti sa Sokoca i u 81. minutu izjednačili rezultat i doveli u pitanje i neriješen rezultat na štetu domaćina.

Opšti je utisak da će treneri obje ekipe do početka prvenstva morati još dosta poraditi sa igračima ne samo na popravci fizičke kondicije, nego i u radu sa loptom, jer se na ovoj utakmici vidjelo malo onog što se zove lijepo u fudbalu.

Inače, trener Mladosti Dragan Jovanović počeo je utakmicu sa ovih jedanaest igrača: Ljubinac, Mićo Rajak, Ćaćić, Klisura, Danijel Rosić, Balčaković, Nerić, Spajić, Tošović, Đurević i Zimonjić. Tokom utakmice još su igrali: Simić (golman), Tadić, F. Mihajlović, Janjić, Nikolić, Brkić. Milovanović i Božović.

Za „Glasinac 2011“, pod stručnim rukovodstvom trenera Milana Renovice, igrali su: Pajović, Ćosić, Marko Vujičić, Miloš Vujičić, Bjelaković (tek došao iz Mladosti), Nikolić, Tabaković, Boban Jolović, Lukić, Arbinja, Gavrilović. Još su igrali: Papić, Žugić, Mumović i Debelnogić.