Poraz Drine HE u Gacku

14.09.2014.

FK Drina Višegrad

VIŠEGRAD – Fudbaleri Mladosti ostvarili novu pobjedu, ovog puta na svom terenu porazili su ekipu Drine HE iz Višegrada rezultatom 2:1.

Već u 6. minutu vezista Mladosti Ćeranić imao je odličnu priliku, ali je njegov šut završio preko gola. Desetak minuta kasnije Mladost je stigla u vođstvo. Sa oko trideset metara od gola, Rajko Komnenić je uputio silovit udarac. Golman Drine Bojanović je pogledom ispratio ovu loptu u svoju mrežu.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Drina HE je stigla do izjednačenja. Miljan Vico je u svom šesnaestercu srušio napadača Drine Savića. Sudija Gogić pokazao je na bijelu tačku, a siguran realiza tor jedanesterca bio je Mirković.

Poslije primljenog gola Mladost je napadala u talasima, sa željom da ponovo dođe u vođstvo. To se desilo u 64. minutu, kada je Vico udarcem glavom sa vladao Bojanovića, poslije odlično izvedenog slobodnog udarca Goranovića.

Mladost je do kraja uspjela da sačuva ovo vođstvo, i da potpuno zasluženo osvoji nova tri boda.

Mladost – Drina HE 2:1 (1:0)

Glavni sudija: Gogić Slavoljub (Istočno Sarajevo), pomoćnici: Đorđe Grubačić (Istočno Sarajevo), Vaso Mišić (Milići).
Gradski stadion u Gacku.
Glеdalaca: 100.
Strijelci: Komnenić u 18. i Vico u 67. minutu za Mladost, a Mirković u 47. minutu za Drinu iz jedansterca.
Žuti kartoni: Vico, Salatić, Komnenić (Mladost).

Mladost: Marković 7, Mrković 7, Goranović 7, Vico 7, Sušić 7, Komnenić 7,5, Toholj 7 (od 77 Pušara-), Prelo 7 (od 62 Vuković-), Andrić 7, Ćeranić 7, Salatić 7.

Drina HE: Bojanović 6, Sekulić 6,5, Damjanović 6,5, Marković 6,5, Rosić 6,5, Jovanović 6,5, Mirković 7, Tasić 6,5, Krsmanović 6 (od 55 Nešković 6,5), Savić 6,5 (od 55 Pljevaljčić 69-), Bojat.

Igrač utakmice: Rajko Komnenić (Mladost).