13. septembra 2014. 058.ba

Stadion FK Sutjeska

Rapsodija Fočaka

FOČA – Fočaci su prekinuli crnu seriju i u odličnoj fudbalskoj predstavi deklasirali, do ovog kola, lidera na tabeli Slobodu iz Mrkonjić Grada.

Ova pobjeda je bila i najbolji poklon novom treneru Miljanu Radanoviću koji uspješno je debitovao na trenerskoj klupi Fočaka.

Od samog početka susreta igrači Sutjeske su krenuli agresivno i nakon dvije-tri izgledne prilike do vođstva su stigli u 24. minutu. Nakon ubacivanja Raševića sa desne strane u kaznenom prostoru Slobode rukom je igrao Šipovac a vrlo dobri sudija Vidaković je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara je bio Dejan Drakul.

Fočaci nisu posustali ni nakon vođstva, rijeđale su se prilike a u 39. minutu već je bilo 2:0. Ponovo je Rašević dobro asistirao a Danilović savladao nemoćnog Ilića.

Samo što je počeo drugi dio utakmice, tačnije u 48. minutu, bilo je 3:0. Đoković je u kaznenom prostoru uposlio Raševića koji iskosa sa desetak metara pogađa desni ugao gola Mrkoljićana.

Tačku na “i” stavio je najbolji akter ovog meča Rašević koji je prihvatio jednu odbijenu loptu golmana Ilića i sa njom se ušetao u gol.

Kakav je bio učinak gostiju u ovom meču govori podatak da su imali jednu polupriliku u 45. minutu kada je neprecizan bilo Travar a isti igrač je u 52. minutu šutirao sa desetak metara a njegov udarac je odbranio domaći golman Petrović.

Sutjeska (F) – Sloboda (MG) 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 D.Drakul u 24. (11 m); 2:0 Danilović u 39; 3:0 Rašević u 48. i 4:0 Rašević u 87. min.