Vasilije Šipčić vice šampion Bosne i Hercegovine

12.10.2014.

Vasilije Sipcic

VIŠEGRAD – Na juče održanom džudo prvenstvu Bosne i Hercegovina za mlađe seniore U23 u KSC Vogošća u organizaciji Judo saveza BIH i Judo kluba Nippon, džudista Vasilije Šipčić ostvario je veoma zapažene rezultate i postao vice šampion Bosne i Hercegovine i na taj način kvalifikovao se za predstojeće prvenstvo Evrope u Poljskoj.

Istog dana održan je i 14. Međunarodni džudo turnir BiH and Nippon za kadete i djecu u organizaciji vlade Japana i Judo saveza BiH. Višegradski džudisti osvojili su pregršt medalja. Tako je u kategoriji mlađih dječaka do 50kg Stjepanović Miloš osvojio srebrnu medalju, dok je u kategoriji starijih dječaka do 50kg zlatnu medalju ponio kući mladi perspektivni džudista Đuričić Njegoš, a ništa lošiji nisu bili ni Savić Nemanja u kategoriji do 60kg i Čolakovic Strahinja do 46kg osvojivši drugo i treće mjesto. U kategoriji kadeta do 66kg Marko Tanović uzeo je bronzanu medalju.