Košarkaši Varde HE nisu uspjeli nametnuti pobjednički ritam

KK Varda HE - KK Spars

Foto arhiva

VARDA HE – ZRINjSKI 69:81
(17:23; 20:21; 23:22; 9:15)

VIŠEGRAD – U utakmici 12. kola Premijer Lige 12, prvenstva BiH u košarci, Varda HE protiv Zrinjskog nije uspjela nametnuti najavljenu ofanzivnu igru, tako da su mostarci slavili pobjedu u gostima od 69:81, poluvrijeme 37:44.

Iskusni košarkaši Zrinjskog od samog početka su pokazali želju za trijumfom, ostvarivši prednost u prvoj četvrtini od šest poena.

U drugoj četvrtini vodila se izjednačena borba, ali su mostarci bili za nijansu uspješniji i zavrpšili je sa dodatnim poenom razlike.

Višegrađani su nakon odmora ušli u treću četvrtinu odlučnije što je rezultiralo pozitivnim rezultatom od 23:22. I kada se u završnici utakmice očekivao efikasniji finiš Vardini strijelci su zatajili, postigavši samo devet poena, a gosti 15.

Najefikasniji u redovima Zrinjskog bili su Demić sa 17, te Petrić i Sekulović, koji su postigli po 14 poena.

U redovima Varde HE po 14 poena postigli su Radić i Janković, dok je Lakić, uz 10 skokova i dvije asistencije, postigao 10 poena.

Ovim (ne)očekivanim porazom višegrađani su 11 poziciji sa 15 poena, tako da im u zimskoj pauzi predstoji dodatni rad na konsolidaciji igre, kako bi u nastavku prvenstzva očuvali premijerligaški satatus.