(Ne)očekivani poraz Varde HE u 8. kolu Premijer lige BiH na svom terenu

Varda HE - Mladost

Foto arhiva

VARDA HE – BOSNA ROYAL 65:77

Višegrad – Košarkaši Varde HE, u 8. kolu Premijer lige BiH, u Gradskoj dvorani u Višegradu poraženi su od ekipe Bosna Royal iz Sarajeva.

Bila je ovo prilika da višegradski košarkaši pobjedom, nad ekipom sa začelja tabele, obezbjede plasman u sredinu tabele, ali su sarajlije boljom igrom tokom cijele utakmice ostvarili zasluženu i značajnu pobjedu.

Prvu četvrtinu Bosna je dobila sa 22:15, da bi višegrađani nakratko konsolidovali redove i drugu četvrtinu ostvarili neriješenih 19:19, ali se ipak otišlo na poluvrijeme sa rezultatom 41:34 u korist gostiju.

Sarajlije nastavljaju u istom ritmu i u drugom poluvremenu, tako da je konačan rezultat od 65:77, u njihovu korist, realan odnos snaga na terenu.

Najuspješniji kod gostiju, sa 23 poena, bio je Vatson, a kod Varde Stanimirović, koji je postigao 19 poena.