Novi uspjeh rogatičkih košarkaša – Pao i Borac

27. decembra 2014. 058.ba

KK Rogatica

ROGATICA – Košarkaši Rogatice su u čvrstoj i veoma neizvjesnoj utakmici savladali mladi i žilavi sastav Borca i učvrstili mjesto u vrhu tabele.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i nakon prvog prioda stekao prednost, bilo je 22:17.

Druga čatvrtina je donijela veliki broj grešaka oba rivala, čak šest minuta nije bilo poena. Igralo se veoma čvrsto u odbrani ali neprecizno u napadu, u takvoj igri su se bolje snašli Banjalučani koji su anulirali prednost Rogatičana i nakon prvog dijela na semaforu je stajalo 29:29.

Već na početku drugog poluvremena domaći sastav je napravio blagu prednost od pet poena koju je držao 90 sekundi prije isteka treće dionice, ali igrači Borca ponovo stižu do izjednačenja. Ipak odlučuje “trojka“ Aleksandra Mrkajića pa su Rogatičani pred završnicu imali prednost od tri poena a rezultat je bio 45:42.

Usijedila je dramatična poslednja četvrtina gdje je presudilo iskustvo domaćina koji su nakon velike borbe zabilježili devetu prvenstvenu pobjedu za konačnih 58:54.

Svi igrači domaćeg tima koji su nastupili u ovom susretu zaslužuju sve pohvale za veliku borbenost ali ipak posebno treba istaći Nemanju Okiljevića koji je bio iznad prosjeka i postigao i 24 poena. Kod gostiju za nijansu od ostalih se istakao Marko Blaz koji je 14 puta pogađao koš Rogatičana.

Interesntan je podatak da su oba tima imali veliki procenat šuta za tri poena, ali nisu bili posebno precizni. Košarkaši Rogatice su od 23 šuta pet puta pogodili, kao i igrači Borca koji su imali dva pokušaja više. Domaći sastav nije bio baš uspješan i u izvođenju slobodnih bacanja, od sedam pokušaja dva puta su pogodili, sa druge strane banjalučani su šutirali 11 puta ubacili devet poena.

Rogatica – Borac 58:54
(22:17; 7;12; 16;13;13;12)