Odbojkašice Mladosti slavile protiv Hercegovca

21. decembra 2014. 058.ba

ZOK Mladost

Nakon drame do trijumfa

ROGATICA – Odbojkašice Mladosti su stigle do veoma značajne pobjede. Nakon 125 minuta dramatične borbe savladana je čvrsta ekipa Hwrcegovca sa 3:2, tako da je bod otputovao za Bileću a dva su ostala na kontu domaćeg tima koji će im mnogo značiti u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Već nakon prvog seta naslućivalo se da će ovo biti uzbudljiva odbojkaška predstava. Gošće su vrlo dobro otvorile utakmicu, nakon prvog i drugog tajm auta su imale osjetnu prednost i u finiš prve dionice se ušle sa sedam poena razlike, bilo je 21:14 kada su svi u dvorani pomislili da je vođstvo upisano gošćama. Odbojkašice Mladosti se podižu kao „Feniks“, prave odličnu seriju od 9:0 i na kraju stižu do 25:23 i prednosti u prvom setu.

U nastavku potpuno druga slika na terenu. Uslijedio je nevjerovatan pad u igri Rogatičanki pa je na terenu praktično postojao samo jedan tim i Bilećanke su lagano stigle do 10:25 i izjednačenja 1:1.

Treći period je ponovo počeo odlično za odbojkašice Mladosti. Na prvom tehničkom tajm autu je bilo 8:4, tu prednost su domaće igračice povećavale sve do finiša i velikih 12 poena razlije, bilo je 24:12 ali potom nastaje nevjerovatan pad u igri izabranica Milana Ždrnje. Ekipa Hercegovca spašava čak 10 set lopti i stiže do 24:22, ali ipak domaći sastav uspjeva da osvoji odlučujući poen za 25:22 i vođstvo 2:1.

I u četvrtom setu Mladost je odigrala vrlo dobro u otvaranju. Sredinom ovog dijela je bilo 12:8 ali Bilećanke uzimaju sve konce u svoje ruke, preuzimaju vođstvo i na kraju izjednačuju rezultat na 2:2 nakon što su set riješili sa 25:19.

Da drama dobije svoj epilog ponovo su se potrudile Rogatičanke. Do promjene strana vode čak sa 8:0 a zatim slijedi nagli pad što koriste gošće i prave seriju od 7:0 pa je na semaforu stajalo 8:7. Ipak u ovom trileru Mladost je bila uspješnija, sretnija i spretnija i stigla do 15:8 i konačnih 3:2.

OK Mladost – OK Hercegovac 3:2
(25:23; 10:25; 25:22; 19:25; 15:8)