Tuzlanski premijerligaš bolji od Varde HE

04.12.2014.

KK Sloboda - Varda HE

Sloboda uspješnija od Višegrađana

VIŠEGRAD – Košarkaši Slobode su bili uspješniji od Varde HE i zabilježili novu pobjedu.

Višegrađani su se tuzlanskoj publici pokazali u vrlo dobrom izdanju iako su bili oslabljeni u ovom meču, ali su ipak dvoranu „Mejdan“ napustili pognute glave.

Već nakon prve četvrtine domaći igrači su dali do znanja da su favorit u ovom meču. Gosti su odigrali slabo, naročito u odbrani, pa je Sloboda riješila ovaj period sa 12 poena prednosti, bilo je 30:18.

U drugoj dionici košarkaši Varde HE su zaigrali mnogo angažovanije i uspjeli su da smanje vođstvo Tuzlaka, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 46:40.

Sloboda je nastavila sa dobrom igrom i u nastavku utakmice i nakon trećeg perioda je imala zalihu od 13 poena, na semaforu je stajalo 78:65.

Uslijedila je završnica u kojoj su gostujući košarkaši samo uspjeli da ublaže visoko vođstvo Slobode pa je na kraju bilo 93:84.

U domaćem sastavu nerješiva enigma za košarkaše Varde HE je bio Hasandić koji je postigao čak 35 poena, dok je u gostujućem timu nešto bolji od ostalih bio Janković sa 19 postignutih koševa.

Sloboda – Varda HE 93:84