Novi trijumf rogatičkih košarkaša

26. januara 2015. 058.ba

KK Rogatica

I Prijedor na koljenima

ROGATICA – Nastavljena je uspješna serija rogatičkih košarkaša koji su zabilježili devetu prvenstvenu pobjedu i zadržali mjesto u vrhu tabele.

Poražena je ekipa Prijedora sa devetnaest poena razlike, na kraju je bilo 71:52.

Svakako da je ova pobjeda lijepa uvertira pred derbi polusezone koji se igra narednog vikenda u Bijeljini kada se drugoplasirani sastav Rogatice sastaje sa prvoplasiranim Radnikom.

Početak susreta je pripao gostima iz Prijedora koji su stigli do vođstva 7:2 ali potom domaći sastav preuzima sve „konce u svoje ruke“, zaigrali su Rogatičani odlično u odbrani i efikasno u napadu i već nakon prvog perioda napravili osjetnu prednost, rezultat je glasio 17:7.

Interesantan je podatak da Prijedorčani nisu postigli poene od petog minuta prve četvrtine do drugog minuta nastavka susreta.

I u drugoj dionici domaći igrači su bili dominantniji, istina bilo je dosta obostranih grešaka ali ipak očigledno je bilo da je Rogatica kvalitetniji sastav pa se na odmor otišlo sa 16 poena prednosti, na semaforu je stajalo 36:20.

Ista meta isto otstojanje i u nastavku susreta, domaći igrači su igrali mudro održavajući rezultat pa se u završnicu utakmice ušlo pri vođstvu izabranika Mladena Šibalije 55:35.

U poslednjoj četvrtini šansa je ukazana igračima sa manjom minutažom, mladi igrači su iskoristili priliku na najbolji način i pokazali da se ne treba brinutu za budućnost rogatičke košarke. Od jedanaest igrača domaćeg tima koji su nastupili u ovom meču deset se upisalo u listu strijelaca što dovoljno govori da je i klupa dobro „produžena“.

U domaćem sastavu ponovo je briljirao Nemanja Okiljević sa 16 postignutih poena a dobru partiju su pružili i Dragan Kojić i Miroslav Milidrag koji su po deset puta pogađali protivnički koš. U gostujućem timu nešto bolji od ostalih je bio Nemanja Bilanović sa deset postignutih koševa.

U šutu za tri poena oba tima su imala slab učinak, domaći sastav je od 14 pokušaja četiri puta pogađao dok su gosti pokušali čak 28 puta a samo u pet navrata su bili precizni. Što se tiče slobodnih bacanja skor Rogatice je bio 19-13 a Prijedora 14-7.

KK Rogatica – KK Prijedor 71:52
(17:7; 19:13; 19:15; 16:17)