Kontrolna utakmica – Drina HE – Sloboda 1:3

22. februara 2015. 058.ba

FK Drina Višegrad

VIŠEGRAD – U sklopu priprema pred proljećnu polusezonu snage su odmorili prvoligaš RS Drina HE i član prve lige Srbije užička Sloboda.

U dinamičnoj utakmici Užičani su uspjeli da savladaju Višegrađane. Domaći sastav je bio bolji u prvom dijelu susreta, stvorili si igrači Drine HE nekoliko izglednih prilika ali nisu upjeli i da pogode mrežu Slobode.

Užičani su bili mnogo opasniji u drugom dijelu, naročito kada je domaći trener Vidaković napravio nekoliko izmjena. Sloboda je stigla do vođstva u 58. minutu. Došljak je sa lijeve strane uposlio Jankovića koji je glavom sa nekoliko metara pogodio mrežu domaćeg tima.

Drina HE je stigla do izjednačenja u 69. minutu, slobodan udarac iskosa je izveo Bojat a pred golom gostiju se najbolje snašao Pavlović koji je visoko skočio i pogodio mrežu Užičana.

Pet minuta kasnije Sloboda ponovo vodi, asaistirao je Janković a Došljak sa desetak metara poslao loptu u mrežu Drine HE.

Konačan rezultat postavljen je u 87. minutu. Ponovo su akteri bili isti, Janković je lijepo centrirao sa desne strane a Došljaku nije bilo teško da neometan pogodi gol domaćeg tima.

Drina HE – Sloboda (U) 1:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Janković u 58; 1:1 Pavlović u 69; 1:2 Došljak u 73; 1:3 Dočljak u 87 min.