
PARTIZAN TS – KADETSKI ŠAMPION
VIŠEGRAD – Proteklog vikenda u Višegradu je održan turnir u košarci za kadetskog prvaka RS u muškoj konkurenciji. Učešće u završnici su obezbjedili KK Partizan TS i KK Basket 2000 iz Banjaluke, KK Milići i domaćin turnira Vrelo iz Čajniča.
Nakon dvodnevnih borbi najviše su pokazali mladi košarkaši Partizana TS koji su zabilježili tri pobjede i podigli pobjednički pehar. Izabranici Nenada Ignjatović su u nadvisili sugrađane Basket 2000 sa ubjedljivih 84:54, potom su bili bolji i od Vrela 71:66 i na kraju deklasirali Miliće 73:38.
Drugo mjesto pripalo je Čajničanima, oni su poslije poraza od Partizana TS pobjedili Basketa 2000 rezultatom 69:63 a protiv Milića su slavili sa 68:60.
Trećeplasirani Basket 2000 je poslije dva poraza od Partizana TS i Vrela uknjižio pobjedu nad Milićima 69:63.
Ekipa Milića je zabilježila tri poraza i na kraju bila poslednjeplasirana ali su od domaćina i organizatora primili prigodan poklon za fer i sporsko ponašanje.
Na kraju treba istaći da je veoma uspješan organizator završnice turnira bio KK Vrelo i pored toga što utakmice nisu igrane u Čajniču radi nedostatka adekvatnih uslova nego u Višegradu. Nesebičnu pomoć Čajničani su imali i od sporskih radnika Područnog košarkaškog odbora Romanija-Hercegovina i KK Varde HE.