Prva proljećna pobjeda rogatičke Mladosti

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 22. marta 2015. 058.ba

FK Mladost

ROGATICA – U nastavku prvennstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske grupa istok, odigrana su dva kola – 14. i 15-to. Rogatička Mladost, koja je startovala sa pretposljednjeg, 13-tog, mjesta sa isto toliko bodova, imala je polovičan uspjeh. Prošle nedelje gostovala je kod Sloge Junajted i izgubila sa minimalnih 0:1. Iskupila se danas, 22. marta. U novom kolu bila je domaćin Jedinstvu iz Brodca i pobjedila sa 2:0.

U dosta dobroj igri golove su postigli Darko Rosić iz slobodnog udarca sa preko 20 metara već u 2 i Bjelaković glavom u 53 minutu nakon što je slobodan udarac sa desne strane izveo danas raspoloženi Darko Rosić.

Imali su igrači Mladosti i još nekoliko izglednih prilika za postizanje golova. Tako je u 7 minutu idealnu šansu propustio Đurović. Sa 5 metara tukao je preko gola. I Danijel Rosić izglednu šansu prokockao je u 27, a Nikola Nešković u 62 minutu i tako redom.

Ni gosti nisu bili bez šansi. U 25 minutu sam pred golmanom domaćina izbio je Stojić i kad su svi vidjeli loptu u golu Ljubinca, ona je otišla pored lijeve stative. Dobru šansu u 76 minutu imao je Spasojević, ali je golman Ljubinac, koji je do tada bio pričično nazaposlen, bio je uspješniji i sačuvao svoj gol. Prečku domaće ekipe u 80 minutu uzdrmao je Mijatović kada je golman domaće ekipe već bio savladan.

FK Mladost FK Jedinstvo

Sve u svemu bila je ovo dobra fudballska predstava. Prema viđenom kod Mladosti, predvođena novim-starim trenerom Jadrankom Janjićem, osjeća se osvježenje u igri i ako njeni igrači nastave sa igrama kao danas brzo će pobjeći sa začelja tabele.

Na ovoj utakmici trener Mladosti gostima iz Brodca suporostavio je tim u slijedećem sastavu: Dražen Ljubinac, Nemanja Ćaćić, Nemanja Živković, Siniša Bjalaković, Dejan Božović, Danijel Rosić, Nikola Nešković, Darko Rosić, Siniša Tadić, koga je od 67 minuta zamijenio Ratko Motika, Slobodan Đurović, koga je od 46 minuta zamijenio Jovan Motika.

Bolji od ostalih bili su Ljubinac, Bjelaković, mlađani Božović i Darko Rosić, kao igrač utakmice.

Žute kartone sudija Željko Tekić iz Zvornika dodijelio je Živkoviću i Ratku Motiki.

U nardnom kolu Mladost ide u goste Radničkom iz Karakaja, koga je prošle jeseni pobijedila kao domaćin sa 3:1.