Bod otputovao za Gacko

11. aprila 2015. 058.ba

FK Drina Višegrad

VIŠEGRAD – Iako su bili brojčano nadmoćniji skoro 75 minuta utakmice, jer je gostujući igrač Dragan Goranović zaradio crveni karton radi namjernog udaranja domaćeg igrača Jovanovića, fudbaleri Drine HE nisu uspjeli da ostvare pobjedu u derbiju začelja protiv žilavih gostiju iz Gacka.

Osvojenim bodom svakako treba više da budu zadovoljniji gosti, dok je Drina HE znatno umanjila šanse u borbi za opstnak.

Domaći tim je propustio sopostotnu priliku da dođe u vođstvo u 9. minutu,
nakon ubacivanja Šuke Damjanović je pogodio stativu, na odbijenu loptu je natrčao Tošović a njegov šut je zaustavila prečka.

U jeku napada domaćeg tima hladan tuš na stadionu pokraj Rzava desio se u 22. minutu. Nakon jedne bezazlene akcije gostiju u kaznenom prostoru domaćeg tima lopta je u ruku pogodila Pavlovića a sudija Mazić je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je najbolji strijelac gostiju Ćeranić za vođstvo Gačana od 0:1.

Samo što su krenuli sa centra domaći igrači su stigli do izjednačenja, Pljevaljčić je uputio dubinsku loptu pred gol Mladosti, pronašao Šuku koji je prevario golmana Guzinu i poslao loptu u mrežu.

Potom je uslijedilo već pomenuto isključenje pa su fudbaleri Drine HE imali apsolutnu inicijativu do kraja prvog dijela ali nisu imali i ključ za bravu gola Gačana.

I u nastavku utakmice Višegrađani su dominirali, dobre prilke su propustili Tošović u 58. i Šuka u 65. minutu. Najbolju prilku da stignu do pobjede domaći fudbaleri su propustili u 68. minutu. Okuka je šutirao sa desne strane, Vico je nespretno reagovao u svom kaznenom prostoru i zahvatio loptu rukom a sudija Mazoć je ponovo pokazao da je to najstroža kazna. Odgovornost je preuzeo jedan od najboljih strelaca I lige RS Neđo Šuka, ali ga je pročitao najbolji akter ovog meča golman gostiju Slobodan Guzina i odbranio njegov šut.

Do kraja utakmice Drina HE je jalovo napadala ali su i gosti u par navrata pretili i sve kad se sabere podjela bodova je i najrealniji ishod ovog meča.

Na kraju treba pohvaliti i vrlo dobro suđenje glavnog arbitra Slaviše Mazića sa svojim pomoćnicima.

Drina HE – Mladost (G) 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Ćeranić u 22. (11m); 1:1 Šuka u 23. min.