Mladost na putu spasa?!

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 20. aprila 2015. 058.ba

FK Mladost Ilicka

ROGATICA – Sa bodom donesenim prošle nedelje iz Ugljevika, gdje su fudbaleri rogatičkog fudbalskog drugoligaša Mladost igrali neriješeno 0:0 sa Rudarom, i današnjom pobjedom nad Ilićkom 01 iz Ilićke kod Brčkog 3:2, polako izlaze iz opasne zone i vraćaju na put spasa od ispadanja iz ovog ranga takmičenja.

Utakmica sa Ilićkom 01 imala je dva različita poluvremena. U prvom Rogatičani su, mjereći prema šansama mogli da obezbjede sigurnu pobjedu. Iako su već u 2 minutu primili „pacerski“ gol, napadači Mladosti propustili su više izglednih prilika. Iskorištene su dvije, u 8 minutu, kada je loptu iza leđa golmana Ilićke smjestio Slobodan Đurović, i 23 minutu nakon što je opravdano dosuđeni penal iskoristio Nikola Nešković. Ostale su otišle u nepovrat među kojima je i ona u 40 minutu kada je Spajić izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, a Boban Obradović glavom poslao loptu pored desne stative praznog gola golmana gostiju Jeftića.

Drugo poluvrijeme za domaću ekipu dobro je počelo. Već u 48 minutu iz slobodnog udarca otprilike 18 metara iskosa sa desne strane na 3:1 domaću ekipu doveo je Mićo Rajak.

Klupa FK Mladost

Da li zbog naoko sigurnog voćstva ili pada fizičke snage igrača, Mladost je sve slabije igrala, posebnmo nakon 52 minuta kada je trener Jadranko Janjić iz igre povukao Darka Rosića i Slobodana Đuroovića. Opuštenost u igri ubrzo je koštala Mladost prijemom drugog gola u 61 minutu, kada su gosti nakon grube greške golmana Ljubinca, primili drugi gol i od gotovine umalo da se napravi veresija, jer je u nastavku domaća ekipa bila dezorjentisana i samo se očekivao i treći gol. Na sreću nije došao i osvojena su tri nova boda koji će i te kako biti od velike koristi u nastavku prvenstva.

Na ovoj utakmici Mladost je igrala u sastavu: Dražen Ljuninac, Nemanja Ćaćić, Nemanja Živković, Siniša Bjelaković, Obrad Janjić, Stefan Spajić, koga je od 52 minuta zamijenio Dejan Sokolović, Bojan Obradović, Nikola Nešković, Mićo Rajak, Slobodan Đurović, koga je od 54 minuta zamijenio Siniša Tadić, Darko Rosić, koga je od, takođe 54 minuta, zamijenio Jovan Motika.

Bolje od ostalih igrali su Ćaćić, Bjelaković, Obradović, Đurović, Darko Rosić, Jovan Motika i Nikola Nešković kao igrač utakmice.

Sudija Danijel Perić iz Bijeljine žuti karton pokazao je Jovanu Motiki iz Mladosti i dvojici igrača Ilićke 01.