Rogatičani prikovani za dno tabele

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 06. aprila 2015. 058.ba

FK Mladost - FK Glasinac

Četvrto, proljećno, kolo Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok

ROGATICA – Definitivno, fudbalski drugoligaš iz Rogatice Mladost još nije, i veliko je pitanje kada će i da li će, ušla u takmičarski ritam. U dosad odigrana četiri kola prolježne sezone, dva puta su poraženi, jednom su pobijedili i jednu utakmicu odigrali neriješeno, to najbolje potvrđuju.

Izgubili su prvu utakmicu od Sloge Junajted sa 0:1, u drugoj su pobijedili Jedinstvo iz Brodca sa 2:0, u trećoj ponovo izgubili od Radničkog u Karakaju sa 0:2 i juče, 5. aprila, na domaćem terenu igrali neriješeno sa Glasincom 2011 iz Sokoca 0:0.

Upravo ova zadnja, derbi, utakmica sa komšijama sa Sokoca pokazala je da kod Mladosti mnogo toga još ne štima, posebno u napadu gdje, stekao se dojam, nema igrača koji zna dati gol, čak i onda kada je gostujuća ekipa, zbog povrede Ognjena Kreštalice, ostala sa 10 igrača.

Već na startu pokazalo se da su Sokočani došli da sačuvaju svoju mrežu, a ako se ukaže prilika i za više, oni su tu. U igru su ušli čvrsto i oštro, pa su već u prvih pola sata igre zaradili tri, a do kraja utakmice čak sedam žutih kartona. Takvom igrom, posebno pred svojim golom, uticali su da su domaći igrači prvo polušansu imali tek u 20 minutu, kada je sa lijeve strane šutirao Tadić, a golman Pajović bio na visini uzadatka.

FK Mladost - FK Glasinac 2

Ni gosti u prvom poluvremenu nisu bili nešto konkretniji. Prvi šut prema golu domaćina uputili su u 32 minutu, ali je golman Ljubinac taj šut ukrotio bez većih problema.

Jalova igra iz prvog poluvremena nastavljena je i u drugom. Tek u 60 minutu Boban Obradović dobro je šutirao sa 15-tak metara sa desne strane, ali se istakao golman gostiju i izbacio loptu u korner.

U samom finišu utakmice domaći igrači krenuli su na sve ili ništa. Izgledne šansu u 80 minutu imao je Tadić a minut kasnije i Janjić, ali do promjene rezultata nije došlo i gosti iz Sokoca otišli su kući sa kao kuća velikim bodom a time Rogatičane „prikovali“ za dno tabele.

Trener Mladosti na ovoj utakmici suprotstavio se Sokočanima sa slijedećim sastavom:.
Ljubinac -, Klisura 6, Janjić 6, Ćaćić 5,5, Božović 6,5, Spajić 5,5 (od 74 minuta Nerić -), Obradović 5,5 (od 60 minuta R. Motika 5), Nešković 6, J. Motika 7 (igrač utakmice), Tadić 5,5, Dar. Rosić 6.

Pred oko 100 gledalaca na glavnom igralištu Sportsko-rekreacionog centra sudio je Danijel Perić iz Bijeljine. Podijelio je osam žutih kartona, jedan Ćaćiću iz Mladosti i sedam igračima Glasinca, koji je igrao u slijedećem sastavu: M. Pajović 6,5, Ćosović 6, Žugić 5,5, Vujičić 6, P. Pajović 6, Gašević 5,5 (od 46 minuta Šijaković 5,5), Kraštalica 5,5, B. Jolović 5,5, N. Jolović 6 (od 46 minuta Živković 5,5), Đokić 5,5, Arbinja 5,5 (od 46 minuta Gavrilović 5,5.