Simultanka Neđa Šuke

26. aprila 2015. 058.ba

FK Drina HE - FK Proleter

VIŠEGRAD – U odličnoj fudbalskoj predstavi Drina HE je deklasirala Krupu i povećala šanse za opstanak u eliti RS. Glavna figura ovog meča je bio Neđo Šuka koji je čak četiri puta pogađao mrežu gostiju.

Višegrađani su odlično otvorili utakmicu i već u 8. minutu stigli do vođsta. Sa desne strane asistirao je Jovanović a Šuka je sa 7-8 metara pogodio mrežu gostiju.

U 20. minutu već je bilo 2:0, Ivan Mirković je uputio dubinsku loptu u srce šesnaesterca Krupe gdje je prihvatio Šuka i sa desetak metara matirao nemoćnog Vasića.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 53. minutu bilo je 3.0. Bojat je lepo šutirao sa 18 metara i pogodio lijevi gornji ugao gostujućeg gola.

Dva minuta kasnije Krupa je smanjila prednost a strijelac je nakon asistencije Damjanovića bio Studen. Šuka je ponovo na sceni u 68. minutu, nakon kornera Pavlović je pogodio stativu lopta se odbila do najboljeg strijelca Višegrađana koji je zakucao u desni donji ugao Krupljana.

I konačno u 80. minutu Marković je napravi soplo prodor aistirao do Šuke koji je pogodio za konačnih 5:1.

Drina HE – Krupa 5:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Šuka u 8; 2:0 Šuka u 20; 3:0 Bojat u 53: 3:1 Studen u 55, 4:1 Šuka u 68; 5:1 Šuka u 80 min.