Sutjeska bolja od Slobode

04. aprila 2015. 058.ba

FK Tekstilac - FK Sutjeska

Foto arhiva

FOČA – Fudbaleri Sutjeske su u vrlo dobroj fudbalskoj predstavi ostvarili prvu proljećnu pobjedu nad solidnom ekipom Slobode.

Fočaci su iz prve prave prilke stigli do vođstva. Dejan Rašević je uradio sve sam po desnoj strani, u kaznenom prostoru uposlio Guzinu koji je sa sedam-osam metara poslao loptu u mrežu gostiju iz Novog Grada.

I poslije postignutog pogotka domaći tim je nastavio sa napadima pa su dobre prilike propustili Mojović u 26. i četiri minuta kasnije Guzina.

Ekipa Iz Novog Grada je ostala sa deset igrača u 44. minutu pošto je Popović laktom udario domaćeg igrača Nemanju Drakul a sudija Žarić mu pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Fudbaleri Sutjeske brojčano nadmoćniji nastavili su sa atacima i u drugom dijelu susreta. Priliku da povećaju vođstvo su propustili Đoković u 48, potom Mojović u 53. i 55. minutu, gosti su ozbiljno zasprijetili preko Antonća u 62. minutu.

Konačan rezultat ovog susreta postavljen je u 64. minutu. Najbolji akter ovog meča Đoković je ušao u kazneni prostor gdje ga je faulirao jedan od odbrambenih igrača Slobode, sudija Žarić je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku a siguran sa 11 metara je bio kapiten Fočaka Dejan Drakul.

Do kraja utakmice Mojović je u dva navrata bio u prilci da postigne pogodatk ali na kraju je ipak ostalo 2:0.

Sutjeska (F) – Sloboda (NG) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Guzina u 9; 2:0 D.Drakul u 64 min.(11.m).