Bodovi za mirnije vode

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 03. maja 2015. 058.ba

FK Mladost - FK Proleter

Mladost (Rogatica) – Proleter (Dvorovi) 3:0

ROGATICA – Sa tri boda koja su donijeli prošle nedelje sa gostovanja kod Gorice u Pučilima i sa danas, 3. maja, glatko osvojene bodove u utakmici sa Proleterom iz Dvorova, pred preko 150 gledalaca, rogatička Mladost polako ulazi u mirnije vode na putu ostanka u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske.

Ohrabreni prošlonedeljnom pobjedom igrači Mladosti odlučno su ušli u susret sa gostima iz Dvorova. Iako nisu postigli gol, cijelo prvo poluvrijeme bili su bolja ekipa i samo se čekao trenutak kad će kapitulirati sigurni golman Proletera Petar Simojlović.

Šanse da ga matiraju imali su Đurović, Nešković, Jovan Motika i ostali iz navalnog reda domaćina.

Ono što su propustili u prvom, igrači Mladosti nadoknadili su u drugom poluvremenu. Već u 52 minutu Janjić je pogodio prečku. Ali, zato više sreće imao je mlađani Jovan Motika nakon samo dva minuta. U kazneni prostor gostiju loptu je ubacio Nikolić. Na nju je natrčao mladi Jovan Motika i svoju ekipu doveo u voćstvo od 1:0.

FK Mladost - FK Proleter 2

Na 2:0 povećao je Siniša Tadić, koji je na početku drugog poluvremena zamijenio Đurovića, nakon što je slalom kroz odbranu gostiju napravio Bojan Obradović.

Do konačnih i više nego zasluženih 3:0 došlo se u 74 minutu. Iz kornera sa lijeve strane loptu je pred gol gostiju uputio Nikola Nešković. Prvo ju je kratko glavom zakačio Dejan Sokolović, a iza leđa golmana gostiju po drugi put na ovoj utakmici smjstio talentovani Jovan Motika, koji je u finišu imao još jednu dobru šansu, ali je njegov šut sa 7 do 8 metara odbranio golmen gostiju.

I dok je golman gostiju imao pune ruke posla, njegov kolega na drugoj strani Dražen Ljubinac, bio je potpuno nezaposlen. Na njegov gol nije upućen ni jedan ozbiljniji šut.

Na ovoj utakmici trener Mladosti Jadranko Janjić Proleteru je suprotstavio slijedeće igrače: Dražen Ljubinac -, Boban Klisura 7, Obrad Janjić 7,5, Nemanja Ćaćić 7, Dejan Božović 7, Stefan Spajić 6,5 (od 46 minuta zamijenio ga Dejan Brkić 6,5), Dejan Nikolić 6,5 (od 61 minuta zamijenio ga Dejan Sokolović 6,5), Nikola Nešković 7, Bojan Obradović 7,5, Jovan Motika 8, Slobodan Đurović 6,5 (od 46 minuta zamijenio ga Siniša Tadić 7).

Igrač utakmice je Jovan Motika, a jedini žuti karton na utakmici dobio je igrač Mladosti Nemanja Ćaćić.