Goleada u Rogatici

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 25. maja 2015. 058.ba

FK Mladost FK Nevesinje

MLADOST (Rogatica) – VELEŽ (Nevesinje) 8:2 (5:1)

ROGATICA – Odavno u Rogatici na jednoj utakmici nije viđeno više golova. Pod pritiskom dosta lošeg položaja na tabeli pred svega tri kola do kraja prvenstva, igrači Mladosti u susretu sa gostima iz Nevesinja pošli su na sve ili ništa. Dobili su više nego su i najveći optimisti očekivali. Pobijedili su sa visokih 8:2 (5:1).

Prvi gol Mladost je postigla već u 9. minutu. Po lijevoj strani prema golu Veleža stuštio se brzonogi Darko Rosić. Sa ivice kaznenog prostora centrirao je pred gol Kilibarde. Na 5-6 metara od gola našao se Đurovići nije mu bilo teško da savlada nemoćnog golmana Veleža.

I drugi gol u 12. minutu kopija je prvog. Rosić bježi po lijevoj strani. Slijedi upotrebljiv centaršut i Đurović se ponovo upisuje u listu strelaca.

Ni na treći gol nije se dugo čekalo. Opet je čuvarima pobjegao Rosić, ali je egzekutor u 15 minutu bio Obradović.

Djurovic -FK Mladost

Četvrti gol u 20. minutu postigao je mlađani Jovan Motika uz asistenciju Đurovića.

Peti gol je majstorija mladog Jovana Motike. U solo prodoru prošao je kroz odbranu gostiju i u maniru rasnog strijelca zatresao mrežu nesigurnog golmana Veleža.

Već naslućivanu katastrofu svog tima ublažio je u 45 minutu Pudar uz veliku pomoć domaćeg golmana Ljubinca kome je mokra lopta skliznula sa ruku i završila u mreži.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Mladost napada a gosti se grčevito brane. Bezuspješno u 62. minutu kada Nešković uz asistenciju Jovana Motike postiže 6-ti gol za svoju ekipu.

U 84. minutu sedmi gol postigao je Živković, a u 85. pao je i osmi koga je na dodavanje Rosića postigao rezervista Nerić koji je u 72. minutu zamijenio igrača utakmice Jovana Motiku.

FK Mladost FK Nevesinje 2

I drugi gol za goste u 87. minutu postigao je Pudar, opet uz grubu grešku od kiše ohlađenog golmana Mladosti Dražena Ljubinca.

Na ovoj utakmici, trener Mladosti Jadranko Janjić dao je povjerenje slijedećim igračima: Ljubinac 7, Živković 7,5, Ćaćić 7, Bjelaković 7, Klisura 7, Spajić 7, Nešković 7,5 (od 64. minuta Brkić -), Darko Rosić 8, Obradović 7,5, J. Motika 8 (od 72. minuta Nerić 7), Đurović 8 (od 65. minuta Sokolović -).

Pred oko 50-tak gledalaca, uglavnom zbog klizavog terena i kiše koja je padala tokom cijelog prvog i dobrog dijela drugog poluvremena, sudija Mladen Mirić iz Bijeljine pokazao je žute kartone Obradoviću, Đuroviću, Neškoviću, Živkoviću i Neriću.

U narednom kolu Mladost gostuje kod imenjaka u Bogutovu selu. Bod donesen sa tog gostivanja, svi se slažu, najvjerovatnije odagnao bi sve strahove za ispadanje iz Druge lige.