Remi Sutjeske protiv Rudara

24. maja 2015. 058.ba

FK Sutjeska Foča

Foto arhiva

FOČA – U odličnoj fudbalskoj predstavi fudbaleri Sutjeske su uspjeli da u finišu utakmice anuliraju prednost od dva gola gostiju iz Prijedora i produže neizvjesnost oko osvajanja titule u prvoligaškom karavanu RS.

Domaći tim je imao laganu terensku inicijativu od početka susreta ali i gosti su pokazivali da su došli sa namjerom da se sa stadiona pokraj Ćehotine vrate sa kompletnim plijenom i olakšaju put do trona i plasmana u BiH elitu.

Nakon nekoliko propuštenih prilka sa obije strane Rudar Prijedor je stigao do vođva u 30. minutu, nesmotrenost odbrane domaćeg tima iskoristio je Radoja i sa desetak metara poslao loptiu u mrežu Sutjeske.

Drugo poluvrijeme počelo je atacima Fočaka. Dobre prilike su propustili Mojović u 47, potom Đoković u 50. a minut kasnije i Danilović u 54. minutu.

Kojić je ušao u kazneni prostor domaćeg tima gdje ga je faulirao Rade Radović a sudija Valjić je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara ponovo je bio Radoja za vođstvo gostiju od 2:0.

Sutjeska se nije predavala, nastavili su domaći igrači sa napadima i uspjeli su da smanje rezultat u 72. minutu, Rašević je dobro asistirao Radomiru Drakulu koji iskosa sa 7-8 metara pogađa gol Rudar.

Plod dobre igre i izjednačenje Fočaka je stiglo u 81. minutu. Bila je to mala majstorija Mojović koji je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao volejom a lopta je otsela u donjem desnom uglu gola nemoćnog Kozića.

SUTJESKA (F) – RUDAR PRIJEDOR 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Radoja u 30; 0:2 Radoja u 54 (11m), 1:2 R.Drakul u 72, 2:2 Mojović u 81 min.