“Olimpija” i “Željezničar” večeras u finalu 11. “Fudbal frendsa”

02.08.2015.

Football friends 2015

FOČA – Za 11. “titulu prijateljstva” na Gradskom stadionu u Foči večeras će se boriti kadeti ljubljanske “Olimpije” i sarajevskog “Željezničara”, a u meču za treće mjesto sastaće se domaća “Sutjeska” i “Rijeka”.

Oba polufinalna susreta “Fudbal frendsa” završena su rezultatom 1:0 i oba su odlučena sredinom drugog poluvremena.

U prvom polufinalu pobjedu fubdalera iz Ljubljane protiv “Sutjeske” donio je Žan Poglajen u 57. minutu, dok je u drugom polufinalnom meču “Željezničar” savladao “Rijeku” golom Mirze Šube u 60. minutu.

I “Željezničaru” i “Olimpiji” ovo je prvo finale na ovom međunarodnom omladinskom turniru u Foči, tako da će “Fudbal frends” dobiti novog šampiona.

Prije polufinalnih, odigrani su susreti utješnog dijela turnira za plasman od petog do osmog mjesta.

Na meču između “Crvene zvezde” i “Vojvodine” nije bilo golova, a Novosađani su pobijedili na penale sa 3:2.

Ekipa “Budućnosti” odigrala je još jedan odličan meč i sa ubjedljivih 3:0 savladala je “Sarajevo”. Dva gola postigao je Andrija Ćosović, u 34. i 46. minutu, a jednom je pogodio i Vladan Burzan u 37. minutu.

Drugi gol Ćosovića, treći na meču, bio je posebno atraktivan. Talentovani napadač Budućnosti makazicama je pogodio mrežu Sarajlija, što je bio najljepši potez dosadašnjeg dijela turnira.