„Olimpija“ i „Željezničar“ večeras u finalu 11. „Fudbal frendsa“

SRNA - Aleksandra Janković - 02. avgusta 2015. 058.ba

Football friends 2015

FOČA – Za 11. „titulu prijateljstva“ na Gradskom stadionu u Foči večeras će se boriti kadeti ljubljanske „Olimpije“ i sarajevskog „Željezničara“, a u meču za treće mjesto sastaće se domaća „Sutjeska“ i „Rijeka“.

Oba polufinalna susreta „Fudbal frendsa“ završena su rezultatom 1:0 i oba su odlučena sredinom drugog poluvremena.

U prvom polufinalu pobjedu fubdalera iz Ljubljane protiv „Sutjeske“ donio je Žan Poglajen u 57. minutu, dok je u drugom polufinalnom meču „Željezničar“ savladao „Rijeku“ golom Mirze Šube u 60. minutu.

I „Željezničaru“ i „Olimpiji“ ovo je prvo finale na ovom međunarodnom omladinskom turniru u Foči, tako da će „Fudbal frends“ dobiti novog šampiona.

Prije polufinalnih, odigrani su susreti utješnog dijela turnira za plasman od petog do osmog mjesta.

Na meču između „Crvene zvezde“ i „Vojvodine“ nije bilo golova, a Novosađani su pobijedili na penale sa 3:2.

Ekipa „Budućnosti“ odigrala je još jedan odličan meč i sa ubjedljivih 3:0 savladala je „Sarajevo“. Dva gola postigao je Andrija Ćosović, u 34. i 46. minutu, a jednom je pogodio i Vladan Burzan u 37. minutu.

Drugi gol Ćosovića, treći na meču, bio je posebno atraktivan. Talentovani napadač Budućnosti makazicama je pogodio mrežu Sarajlija, što je bio najljepši potez dosadašnjeg dijela turnira.