Podvig „Sutjeske“ nad „Crvenom zvezdom“

SRNA - Aleksandra Janković - 01. avgusta 2015. 058.ba

Sutjeske Crvena zveda Football friends

FOČA – Na međunarodnom omladinskom turniru „Fudbal frends“ u Foči domaća „Sutjeska“ napravila je veliko iznenađenje pobjedom nad beogradskom „Crvenom zvezdom“ rezultatom 3:2, dok je ljubljanska „Olimpija“ slavila protiv novosadske „Vojvodine“, koju je pobijedila na penale rezultatom 4:1 /regularno 1:1/.

Junak prvog dana turnira, koji je otvoren juče, je igrač „Sutjeske“ Vladan Danilović koji je sa dva pogotka najzaslužniji za pobjedu protiv slavnog beogradskog kluba.

„Od malena mi je san da igram protiv `Zvezde`. Maštao sam o tome i san mi se ispunio. Nisam se nadao da ćemo pobijediti, ali svaka čast mojim saigračima, zasluženo smo slavili“, rekao je Danilović.

Najbolju utakmicu prvog dana odigrali su prošlogodišnji finalisti „Rijeka“ i podgorička „Budućnost“.

Podgoričani su vodili na poluvremenu 2:0, ali se „Rijeka“ u nastavku uspjela vratiti i sa dva gola odličnog Domagoja Prpića izboriti penale u kojima je imala više sreće, pa je slavila ukupnim rezultatom 10:9.

„Rijeka“ se ovom pobjedom revanširala „Đetićima“ za poraz u prošlogodišnjem finalu.

U posljednjem meču prvog dana u derbiju dva najveća kluba iz BiH „Željezničar“ je savladao „Sarajevo“ sa 2:1.

Nakon prvog dana jasno je da će „Fudbal frends“ dobiti novog šampiona, jer su jedina dva osvajača „titule prijateljstva“ među ovogodišnjim učesnicima – „Zvezda“ i „Budućnost“ eliminisani iz borbe za trofej.

U polufinalu 11. turnira „Fudbal frends“, večeras će na Gradskom stadionu u Foči igrati „Sutjeska“ – „Olimpija“ i „Rijeka“ – „Željezničar“.

Danas će biti odigrani i mečevi za plasman od petog do osmog mjesta u kojima se sastaju „Crvena zvezda“ – „Vojvodina“ i „Budućnost“ – „Sarajevo“.