Glasinac deklasirao Mladost

07. septembra 2015. 058.ba

FK Mladost

ROGATICA – U komšijskom derbiju ekipa OFK Glasinca je na gostovanju u Rogatici deklasirala domaći sastav Mladosti sa pola tuceta golova u mreži. Bilo je ovo odlično izdanje sokolačkog tima koji je maštovitom igrom stigao do ubjedljive pobjede. Sa druge strane Rogatičani su u ovom meču djelovali kao raštimovani orkestar, bez volje, zalaganja ideje i pojedini fudbaleri bi se dobro morali zamisliti da li im je uopšte mjesto na zelenom terenu. Sigurno da će se stručni štab i rukovodstvo kluba morati dobro pozabaviti analizom ovog meča i donijeti bitne odluke za budućnost kluba od imena i respekta.

Sve što su uradili igrači domaćeg tima u ovom meču desilo se u 8. minutu kada je Đurović asistirao Rosiću koji je sa 16 metara pogodio prečku gola Sokočana.

Gosti su pobjedničku seriju počeli pogotkom Predraga Pajevića udarcem sa 18 metara u 23. minutu kada je pogodio gornji desni ugao gola Mladosti.

Sedam minuta kasnije ponovo su se radovali igrači Glasinca. Pajević je lijepo prošao po desnoj strani, u kaznenom prostoru pronašao Đokića koji sa distance trese mrežu Jolovića.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 51. minutu, Lukić je sa desne strane asistirao rezervisti Blagojeviću koji po teći put pogađa gol Rogatičana.

Obrad Janić je u igri proveo samo 17 minuta, zaradio je dva žuta kartona pa je Mladost u poslednjih dvadeset minuta meča ušla sa deset igrača. Taj momenat je još više olakšao Sokočanima da zabilježe ubjedljivu pobjedu. U 80. minutu Lukić je ponovo bio u ulozi asistenta, pred domaćim golom je pronašao najboljeg aktera ovog meča Saašu Đokić kome nije bilo teško da pogodi gol domaćina. Dva minuta kasnije ponovo je na sceni Đokić koji postiže svoj treći a peti pogodak za tim Glasinca nakon ubacivanja Blagojevića.

I konačno seriju je zaključio mladi Lukić prelijepim volej udarcem u 88. minutu za velikih i ubjedljivih 0:6.

MLADOST (R) – OFK GLASINAC 0:6 (0:2)

Strijelci: 0:1 P.Pajević u 23; 0:2 Đokić u 30; 0:3 Blagojević u 51; 0:4 Đokić u 80; 0:5 Đokić u 82: 0:6 Lukić u 88. min.