Mladost se oporavlja

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 20. septembra 2015. 058.ba

Mladost Ilicka

ROGATICA – Bod donesen sa gostovanja protiv Lokomotive u Brčkom i dobra partija protiv prvoligaša Leotar iz Trebinja u takmičenju za KUP Republike Srpske, nagovijestili su da fudbalski drugoligaš iz Rogatice dolazi sebi poslije katastrofalnog poraza u susretu sa Glasincom 2011 iz Sokoca.

To se potvrdilo danas, 20. septembra, u susretu sa Ilićkom 01 koja je kući ispraćena sa 4 gola u mreži uz još nekoliko izglednih porilika za postizanje golova.

Da će Ilićka loše proći najavio je Nikola Nešković u 10. minutu. Njegov šut sa 15 metara sa lijeve strane otišao je tik pored desne stative gola Ilićke. Isti igrač imao je izglednu priliku i u 17. minutu, ali je golman gostiju bio uspješniji.

Gol gostiju, uz stalnu nadmoćnost domaćina, načet je ipak tek u 40. minutu. Nakon uspješnog prodora Tadića po lijevoj strani uslijedio je šut ka šesnaestercu gostiju. Lopta je došla do agilnog Rosića koji ju je u gol gostiju poslao ispod istrčalog golmana Vukadinovića. Radost domaćih igrača bila je velika i podstrek za nova atakovanja ka golu gostiju, ali je ubrzo sudija odsvirao kraj prvog poluvremena.

U nastavku domaći igrači nastavili su ofanzivu prema golu gostiju. I isplatilo se. Već u 48. minutu na sceni je Rosić i siguran egzekutor za voćstvo od 2:0 bio je Nešković. Na 3:0 povećao je svojim drugim pogotkom Rosić, a na 4:0 Mihajlović kome je asistirao Tadić nakon što je kao furija prohujao svojom lijevom stranom.

FK Mladost

MLADOST (Rogatica) – ILIĆKA 01 4:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Rosić u 40, 2:0 Nešković u 48, 3:0 Rosić u 75, 4:0 Mihajlović u 77 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacini centar u Rogatici.
Gladalaca: 100
Sudija: Đorđe Krunić (Foča) 7,5
Žuti kartoni: Obradović, Klisura, Janjić (Mladost Rogatica), Zimonjić, N. Marković (Ilićka 01).
Igrač utakmice: Darko Rosić (Mladost Rogatica) 8,5

MLADOST (Rogatica): Jolović -, Janjić 7, Ćaćić 7, Klisura 6,5, Milovanović 6,5, Nerić 7, Nešković 7, Tadić 7,5 (od 78 minuta Živković -), Obradović 6,5, Rosić 8,5, Mihajlović 7 (od 78 minuta Motika -). Trener: Mladen Obrenović.

ILIĆKA 01: Vukadinović 6, Mišković 5,5, Grubešić 6,5, Zimonjić 5,5 (od 71 minuta Šavija -), D. Marković 6, Arsić 5,5, N. Marković 5,5, Trujić 5,5, Davidović 5,5 (od 70 minuta Ninić -), Stankić 5,5, Maksimović 5,5. Trener: Danijel Vukičević.