Održan karate turnir „Vidoje Andrić“

SRNA - Jovana Borovčanin - 11. oktobra 2015. 058.ba

Karate Vidoje Andric

VIŠEGRAD – Takmičari iz 20 klubova iz Republike Srpske, Srbije i Crne Gore učestvovali su danas na Memorijalnom turniru u karateu „Vidoje Andrić“ u Višegradu.

Titulu najuspješnijeg kluba osvojila je ekipa „Slavije“ iz Istočnog Sarajeva, drugoplasirani su bili Rogatičani, a treće mjesto pripalo je ekipi „Igman“ iz Istočne Ilidže.

Za najuspješnijeg takmičara proglašen je Branko Škrobanović iz Karate kluba „Bratstvo“ iz Podgorice, a najuspješnija takmičarka bila je Ivana Spasojević iz ekipe „Slavija“ iz Istočnog Sarajeva.

Na turniru, koji je održan deseti put u znak sjećanja na dugogodišnjeg takmičara i trenera višegradskog Karate kluba „Drina“, učestvovalo je više od 400 takmičara u svim kategorijama.

„Zadovoljni smo što je ovaj turnir pobrao simpatije ljubitelja karatea i prerastao u tradicionalnu sportsku manifestaciju koja okuplja mlade i talentovane karatiste“, rekao je sekretar Karate kluba „Drina“ Obrad Poluga.

On je istakao da je ovogodišnji turnir održan po najvišim svjetskim standardima.

Organizator turnira je Karate klub „Drina“ iz Višegrad, a pokrovitelj opština Višegrad.