Važna pobjeda fudbalera Sutjeske

24. oktobra 2015. 058.ba

fk sutjeska

FOČA – Najinteresantniji susret 12. kola prvoligaškog karavana RS opravdao je očekivanja. U veoma borbenoj i do kraja neizvjesnoj utakmici fudbaleri Sutjeske su zabilježili veoma važnu pobjedu protiv čvrste ekipe Kozare.

Fočaci su odlično otvorili utakmicu i nakon dobrih prilika Danilović u 2, potom Guzine u 4. i Đoković u 6. minutu, domaći igrači su stigli do vođstva u 12. minutu. Nikola Danilović je ubacio sa lijeve strane u kazneni prostor gostiju, pronašao Raševića koji je šutirao sa desetak metara, golman Đakušić je nakratko odbio loptu na koju je natrčao Dejan Drakul i glavom je smjestio u donji lijevi ugao gola Kozare.

Na isteku prvog dijela utakmice gosti stižu do izjednačenja. Srmdović je centrirao sa desne strane, lopta je u šesnaestecu pogodila u ruku domaćeg igrača Trifkovića a sudija Docić je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Aleksandar Majdanac.

Domaći tim je krenuo agresivno i u drugom dijelu. Zečević koji je na poluvremenu zamijenio Mojevića unio je dosta živosti u igru pa je u u 48. mimutu pogodio prečku a dva minuta kasnije i stativu.

Konačan rezultat postavljen je u 59. minutu. Rašević je lijepo prošao pa desnoj strani, ubacio u srce kaznenog prostora gostiju gdje se najbolje snašao Nikola Danilović i poslao loptu iza leđa nemoćnog Đakušića.

SUTJESKA(F) – KOZARA 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 D.Drakul u 12; 1:1 A.Majdanac u 45 (11 m), 2:1 N.Danilović u 59 min.