Zaslužena pobjeda fudbalera Drine HE

17.10.2015.

FK Drina Višegrad

VIŠEGRAD – Fudbaleri višegradske Drine više nego zasluženo slavili su u meču protiv šamačkog Borca. Domaći su u vođstvo stigli u trećem minutu kada je nakon dobro izgrađene akcije Damjanović uposlio Jovanovića, koji je uspio prevariti golmana gostiju i smestiti loptu u mrežu Borca.

Gosti su izjednačili u osmom minutu, kada se po desnoj strani probio Paležnica, ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, do koje je došao Đorić i sa nekoliko metara pogodio gol Višegrađana.

U 50.minutu po desnoj strani probio se igrač domaćih Pljevaljčić, ubacio loptu u kazneni prostor Šamčana, gdje je neko od odmbrambenih igrača Borca srušio Damjanovića, a sudija Barjaktarević pokazao na belu tačku.Siguran sa 11 metara bio je upravo Damjanović.

U poslednjim trenucima utakmice nakon brzog kontra napada Jovanović je uposlio Damjanovića, kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Smajića za konačnih 3:1.

Drina HE – Borac (Š) 3:1 (1:1)

Strelaci: Jovanović u 3, Damjanović u 50.i 90. minutu, za Drinu HE, Đorić u 8. minutu za Borac.
Gradski stadion.
Gledalaca: 100.
Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina).

Žuti kartoni: Šimšić, Govedarica, Kovač, Pavlović, Pljevaljčić, Jovanović i Damjanović (Drina HE), Stanković i Galešić (Borac).

Drina HE: Govedarica, Pljevaljčić, Kovač, Pavlović, Marković, Okuka (od 67.minuta Mučibabić), Jovanović, Mirković, Pjević (od 90.minuta Bojat), Damjanović, Šimšić (od 55.minuta B.Krsmanović).

Borac (Š): Smajić, Brčkalić, Stanković, Lukić, Paležnica (od 58.minuta Dujmušić), Galešić, Đorić, Šarkanović (od 68.minuta Đurić), Milićević, Perić, Mujčić.

Igrač utakmice: Dalibor Damjanović (Drina HE)