Još jedan poraz košarkaša Varde HE

07.11.2015.

Studnet-Varda HE

VIŠEGRAD – Košarkaši Studenta u 5. kolu prvenstva BiH pobijedili su u dvorani na Bijelom Brijegu ekipu Varde s 96:60 (23:15, 22:17, 30:10, 21:18).

Student je odigrao najbolju utakmicu u sezoni i deklasirao Vardu koja ni u jednom trenutku utakmice nije imala izgleda za povoljan rezultat.

Već nakon pet minuta igre domaći košarkaši su imali vodstvo 17:2 uz dvije trice Rizvića, te po jednu Duraka i Čamdžića. Varda smanjuje zaostatak serijom 9:0, a prva četvrtina završena je vodstvom Studenta 23:15.

U drugoj četvrtini razigrao se Marković koji s dvije trice odvodi domaću na prednost od 20 poena, u 17. minuti bilo je 43:23. Posljednje tri minute Varda je dobila 9:2, te se na odmor odlazi kod rezultata 45:32 za Student.

Sve eventualne nedoumice oko pobjednika Student je definitivno otklonio u trećoj četvrtini koju je riješio u svoju korist 30:10. Domaći košarkaši su odigralo kvalitetnu obranu, a zaslužio ih je i šut za tri poena.

Najveću prednost Student je imao kod rezultata 92:44, pa je domaći trener dao priliku igračima s manjom minutažom. Gosti su tako serijom 10:0 malo ublažiti poraz i spriječili još veću blamažu u Mostaru.

Dejan Marković postigao je 21 poen od čega četiri trice, a zanimljivo da su danas igrači Studenta ubacili ukupno 15 trica. U ekipi Varde bolji od ostalih Tomašević s 22 koša.

Na poluvremenu je domaćin za gledatelja organizirao nagradnu igru. U šutiranju trica najuspješniji je bio Ante Pašalić koji je tako osvojio 100 maraka.