Košarkaši Rogatice trijumfovali u Zvorniku

23. novembra 2015. 058.ba

KK Rogatica

Drina plitka za Rogatičane

ROGATICA – Košarkaši Rogatice vratili su se iz Zvornika uzdignuta čela, izabranici Mladena Šibalije nadvisili su Drinu Birač rezultatom 60:68 što im je bila i prva pobjeda u tekućem šampionatu.

Tokom cijelog susreta vodila se rovovska borba pa je prvo poluvrijeme okončano sa prednosti gostiju iz Rogatice od pola poena, bilo je 28:29.

Utakmica je riješena u trećoj dionici kada su Rogatičani zaigrali odlično u odbrani uz dobru realizaciju i u finiš utakmice su uši sa sedam poena prednosti na semaforu je stajalo 37:44.

U poslednjoj četvrtini je postignuto najviše poena a gosti su mudrom igrom održavali vođsto i na kraju stigli do značajnog trijumfa.

U domaćem sastavu nešto iznad prosjeka je bilo Kovačević koji je postigao 16 poena, dok su u gostujućem timu Rogatice blistali Milidrag i Kovač sa po 17 ubačenih koševa.

Drina Birač – Rogatica 60:68
(17:17; 11:12; 9:15; 23:24)