Rogatički košarkaši zabilježili novu pobjedu

29.11.2015.

KK Rogatica

Slavija u nizu

ROGATICA – Košarkaši Rogatice zabilježili su drugu vezanu pobjedu u prvoligaškom karavanu RS. Nakon što su u proteklom kolu slavili u Zvorniku, Rogatičani su bili ubjedljivi i protiv komšija iz Istočnog Sarajeva i slavili sa 17 poena razlike na kraju je bilo 78:61.

Gosti su pružili žilav otpor u prvoj četvrtini ali ipak domaći košarkaši su po završetku ovog dijela imali prednost od dva poena i na prvu pauzu otišli sa rezultatom 22:20.

Utakmica je prelomljena u drugoj dionici kada su košarkaši Rogatice odigrali odlično u odbrani a efikasno u napadu o čemu govori podatak da su košarkaši Slavije 1996 u ovom dijelu postigli samo četiri poena pa je na poluvremenu na srmaforu stajao rezultat 41:24.

Gost su zaigrali dosta angažovanije u nastavku utakmice pa su uspjeli treću etapu da dobiju sa deset poena razlike u finiš susreta se ušlo sa rezultatom 56:49.

Ipak u poslednoj četvrtini ponovo su domaći košarkaši na visini zadatka i nisu dopustili iznenađenje u potpunosti su uzvratili ekipi iz Istočnog Sarajeva za prethodnu dionicu, vratili su prednost sa poluvremena i na kraju potpuno zasluženo trijumfovali.

U ekipi Rogatice nerješiva enigma za goste je bio odlični Okiljević koji je postigao čak 32 poena, dok je u gostujućem sastavu nešto iznad prosjeka bio Ašanin sa 13 postignutih koševa.

KK Rogatica – KK Slavija 1996 78:61
22:20; 19:4; 15:25; 22:12