Borac nadvisio Rogaticu

20.12.2015.

KK Rogatica

ROGATICA – Košarkaši Borca su konačno stigli do trijumfa, poslednjeplasirana ekipa na tabeli je zabilježila drugu ovosezonsku pobjedu protiv gostiju iz Rogatice.

Rogatčani su porazom u Banjaluci prekinuli uspješnu seriju od četiri vezane pobjede ali su ipak zadržali mjesto u gornjem dijelu tabele.

Gosti su u ovom meču važili za blagog favorita ali kada se uzme u obzir da trener Mladen Šibalija nije mogao da računa na na trojicu igrača jer radi privatnih obaveza u Banjaluku nisu putovali Okiljević, Kovač i Đerić onda i nije moglo bolje od časnog poraza.

Domaći tim je od početka krenuo agresivno pa su na kraju prve četvrtine imali prednost od sedam poena, bilo je 25:18.

U drugom periodu Rogatičani su zaigrali dosta angažovanije i uspjeli su da „istope“ prednost košarkaša Borca pa se na odmor otišla sa rezultatom 44:43 za domaći sastav.

U natavku su Banjalučani u potpunosti dominirali, riješili su treću dionicu u svoju korist rezultatom 19:14 pa je prije poslednje četvrtine na semaforu stao rezultat 63:57.

I u završnici slika na terenu se nije mijenjala, igrači Borca su mudrom igrom povećavali prednost, dok je gostujući trener zbog „kratke klupe“ bio onemogućen da sa raspoloživim igračkim kadrom pruži jači otpor pa je na kraju susret okončan rezultatom 82:70.

U domaćem sastavu blistao je Todorović sa 23 postignuta koša, dok je u ekipi gostiju iznad prosjeka bio Milidrag koji je postigao 21 poen. I u šutu za tri poena uspješniji su bili igrači Borca koji su imali učinak 23-13 a košarkaši Rogatice od 23 pokušaja bili su precizni 7 puta. Što se tiče slobodnih bacanja Borac je imao učinak 10-9 a Rogatica 11-9.

KK BORAC – KK ROGATICA 82:70
(25:18; 19:25; 19:14; 19:13)