Rogatčki košarkaši nastavili uspješnu seriju

06. децембра 2015. 058.ba

KK Rogatica

I Prijedor u nizu

ROGATICA – Košarkaši Rogatice vratli su se uzdignuta čela iz Prijedora i tako nastavili uspješnu seriju i zabilježili treću pobjedu u nizu.

Izabranici Mladena Šibalije su već nakon prve četvrtine, koju su dobil sa 13:24, dali do znanja da su došli u Prjedor sa namjerom da odnesu kompletan plijen.

U drugom periodu domaći sastav je zaigrao nešto angažovanije pa su ovaj dio susreta riješili sa šest poena prednosti u svoju korist i na odmor se otišlo sa rezultatom 35:40.

Rogatičani u nastavku preuzimaju sve konce u svoje ruke, igraju odlično u odbrani još bolje u napadu i ponovo prave razliku od devet poena pa je na semaforu prije ulaska u poslednju etapu stajao rezultat 47:61.

Sve do zadnjeg minuta poslednje četvrtine Rogatičani su održavali prednost a onda Prijedorčani pogađaju dvije vezane „trojke“ i nako jedne presječene lopte postižu još dva poena sa kojima prave seriju od 8:0 i samo na trenutak čine meš neizvjesnim, ipak gosti su prisebno priveli meč kraju i zasluženo slavili na vrćem terenu u Prijedoru i pokazali da će se na njih i u ovom šampionatu moratio najozbiljnije računati.

U domaćem sastavu nešto iznad prosjeka je bio Bogićević sa 18 postignutih poena dok je u sastavu Rogatice dominirao Kovač koji je dao 28 koševa uz njega su se istakli i Tešević i Okiljević koji su na listi strijelaca uknjižili po 15 poena.

KK Prijedor – KK Rogatica 71:76
13:24; 22:16; 12:21; 24:15