Novi trijumf rogatičkih košarkaša

31.01.2016.

KK Rogatica

I iz Teslića pjevajući

ROGATICA – Košarkaši Rogatice nastavljaju sa dobrim rezultatima u prvoligaškom karavanu RS. Izabranici Mladena Šibalije su ponovo pružili odličnu partiju i Teslić napustili pjevajući.

Ovaj trijumf dobija još više na značaju kada se istakne da su Rogatičani u Teslić otputovali na ovo gostovanje samo sa osam igrača. Ovom pobjedom je napravljen i novi pomak na tabeli pa je KK Rogatica trenutno drugoplasirani tim na tabeli uz rame vodećem sastavu banjalučkog Studenta.

Domaći sastav je bolje otvorio utamicu, igralo se čvrsto u odbrani oba tima ali ipak na kraju prve četvrtine Teslić je imao blagu prednost od dva poena bilo je 14:12.

U drugom periodu potpuno druga slika na terenu, gosti su zaigrali dosta angažovanije, dobro su zatvorili sve prilaze svom košu, popravili su „nišanske sprave“ što im je donijelo prednost pa se na odmor otišlo pri rezultatu 25:30 za Rogatičane.

Ništa posebno se nije mjenjalo i u trećem kvartalu pa je nakon ovog perioda prednost gostujućeg tima još povećana pa je na kraju ovog dijela na semaforu stajao rezultat 45:53.

I kada se očekivalo da će gosti lagano doći do trijumfa uslijedila je odlična igra domaćih igrača u prve tri minute posledne etape, napravili su seriju od 10:0 i ponovodošli do prednosti 55:53. Ipak Rogatičani dodaju gas pa odgovaraju ubojitom serijom 2:13 i tri minuta prije kraja susreta imaju veliko vođstvo 57:66 što im je omogućilo da uđu mirno u završnicu i na kraju trijumfuju sa 72:77.

U domaćem sastavu je bolji od ostalih bio Graček koji je postigao 24 poena, u ekipi Rogatice Okiljević i Milidrag su imali isti učinak od 13 koševa.

KK Rogatica – KK Teslić 72:77
(14:12; 11:18; 20:23; 27:24)