Rogatičani uspješni i protiv Bratunca

24. januara 2016. 058.ba

KK Rogatica

I u nastavku pobjednički

ROGATICA – Košarkaši Rogatice u prvom susretu nastavka šampionata u prvoligaškom karavanu RS savladali su solidnu ekipu Bratunca i zadržali mjesto u gornjem dijelu tabele.

Od početka susrta Rogatičani su krenuli agresivno u napadu pa su nakon dvije minute igre imali prednost od 8:0, rezultat su održavali sve do kraja prve četvrtine koja je završena sa velikih devet poena prednosti bilo je 19:10.

U drugom periodu gosti su uspjeli da konsoliduju redove, zaigrali su čvršće u odbrani kao i domaći sastav pa je ovaj dio utakmice završen nerješeno 13:13 i na odmor se otišlo pri rezultatu 32:23.

Ništa posebno se nije mijenjalo ni u nastavku, u trećem kvartalu se igralo nešto otvorenije pa je postignuto i više poena ova dionica je završena ponovo u korist košarkaša Rogatice 21:20, pa je na semaforu je stajao rezultat 53:43.

Ubjedljiva prednost je omogućila domaćem timu da mirno uđu u završnicu utakmice, gosti su na kraju uspjeli samo da ublaže poraz i ovaj period riješe u svoju korist 22:27 pa je konačan rezultat bio 75:70.

Odličnu partiju u domaćem sastavu pružio je Nemanja Okiljević koji je bio nerješiva enigma za Bratunčane i ubacio velikih 30 poena, dok je u gostujućem timu najubjedljiviji bio Strahinja Mladenović sa 23 postignuta koša.

KK Rogatica – KK Bratunac 75:70
(19:10; 13:13; 21:20; 22:27)

Sporska dvorana u Rogatci.
Gledalaca: 100.

KK Rogatica: Đerić, Balčaković, Okiljević 30, Pajić, Rističević 6, Tešević 1, Slijepčević 12, Kosorić 5, Milidrag 11, Kovać 10.

KK Bratunac: Stupar, Mladenović 23, Kupusović 14, Deurić 5, Gajić 15, Todorović, Petrović 11, Kovačević, D.Alempić, Marković 2, Nj.Alempić.