Novi trijumf rogatičkih košarkaša

13. marta 2016. 058.ba

KK Rogatica

„Fenjeraš“ nemoćan

ROGATICA – Kao što se očkivalo košarkaši Rogatice su zabilježili pobjedu protiv „fenjeraša“ na tabeli Slavije 1996 i zadržali mjesto u gornjem dijelu tabele sa realnim izgledima da ostvare plasman u doigravanju za prvaka i plasman u BiH elitu.

Tokom cijelog susreta izabranici Mladena Šibalije su držali sve konce u svojim rukama tako da domaći sastav nijednog momenta nije uspio da ozbiljnije ugrozi nadmoćnost gostiju.

Već nakon prve četvrtine se naslućivalo ko će trijumfovati u ovom meču jer su Rogatičani nakon ovog perioda imali prednost od sedam poena, bilo je 12:19.

Svoju poptunu dominaciju gosti su ispoljili u drugom kvartalu. Ponovo je odbrana bila na visini zadatka a i u napadu je sve funkcionisalo kako se to samo poželjeti može pa je semafor na poluvremenu pokazivao visoko vođstvo Rogatičana 19:46.

Gosti i u nastavku nisu popuštali, istina i igrači Slavije su zaigrali nešto angažovanije ali se ipak u finiš utakmice ušlo sa velikom razlikom od 30 poena za goste, rezultat je bio 34:64.

Sve je to bio signal treneru Rogatičana da priliku ukaže i igračima sa manjom minutažom pa su domaći igrači iskoristili priliku i ovu dionicu riješili u svoju korist sa deset poena prednosti, bilo je 25:15 za konačnih 59:79.

U domaćem sastavu nešto iznad prosjeka je bio Bojan Pinić a deset postignutih poena, dok je ponovo u sastavu Rogatice dominirao Nemanja Okiljević koji je ovaj put postigao 21 koš uz rame mu je bio i Miroslav Milidrag sa 17 poena.

Na kraju treba istaći i da su se svi gostujući košarkaši upisali u listu strijelaca što dovoljno govori o dominaciji gostiju u ovom meču.

KK Slavija 1996 – KK Rogatica 59:79
12:19; 7:27; 15:18; 25:15