U derbiju Heo savladao Rogaticu

28.03.2016.

KK Rogatica

Trijumf Bilećana za plej off

ROGATICA – U najintersantnijem susretu 18. kola I lige RS u košarci Heo je u svojoj dvorani nadigrao Rogaticu i širom otvorilo vrata doigravanja za prvaka.

Gosti su pružili žilav otpor ali nisu mogli ni jednog trenutka ozbiljnije ugroziti sigurnu igru domaćina. Već nakon prvre četvrtine Bilećani su dali do znanja da im je imperativ pobjeda u ovom meču i stekli su osjetnu prednost od šest poena, na kraju prve etape rezlutat je bio 20:14.

I u drugoj dionici Heo je dominirao, istina oba tima su igrala čvrsto u odbrani pa je razlog tome i relativno mali broj postignutih poena ali je ipak na kraju prvog poluvremena povećana prdnost domaćeg tima pa je na semaforu stajao rezultat 34:23.

I u nastavku ista slika na terenu. Rogatičanima je malo šta polazilo zarukom a igrači Hea su to znali da iskoriste i u poslednji kvartal se ušlo sa velikom prednošću domaćina od 17 poena (53:36).

Konačno su se u završnici gosti probudili zaigrali su dobro u odbrani, popravili nišanske sprave, ali ipak to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi visoko vođstvo domaćeg tima pa je ovaj susret završen rezultatom 61:50.

U domaćem sastavu nešto iznad prosjeka je bio Negovanović sa 14 postignutih koševa, dok je u ekipi Rogatice ponovo dominirao Nemanja Okiljević koji je postigao 20 poena.

KK HEO – KK ROGATICA 61:50
20:14; 14:9; 19:13; 8:14