Fudbal u Rogatici – Pobjeda u režiji Slaviše Ujića

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 17. aprila 2016. 058.ba

Fk Mladost - Radnicki

ROGATICA – Koliko je rogatički fudbalski drugoligaš Mladost dobila povratkom u ekipu Slaviše Ujića pokazala je i današnja utakmica sa Radničkim iz Karakaja. Tokom cijele utakmice bio je najbolji pojedinac. Razigravao je saigrače, stvarao njima i sebi šanse za postizanje golova, da bi u 68 minutu bio i egzekutor penala koga je sudija sasvim opravdano dosudio nakon što su odbrambeni gostujući igrači u svom šesnaestercu srušili Darka Rosića, i doveo Mladost u voćstvo od 1:0.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat ove utakmice u kojoj su domaći igrači sasvim zasluženo osvojili tri nova boda koji će joj mnogo značiti u nastavku prvenstva u borbi za opstanak u ligi.

Da su Tadić i posebno Đurović bili malo s(p)retniji pobjeda domaće ekipe mogla je biti znatno ubjedljivija . Ovako gosti, koji su očito imali namjeru da zatvorenom igrom i provokacijama dođu bar do boda, mogu biti zadovoljni minimalnim porazom, ne svojom zaslugom, jer su praktično samo jednom šutirali na gol domaće ekipe, nego neefikasnošću domaćina.

Fk Mladost - Radnicki (2)

Na ovoj utakmici, pred oko 200 gledalaca, trener Rogatičana Jadranko Janjić izveo je slijedeću ekipu: Jolović -, Klisura 7, Nerić 7, Bjelaković 7, Janjić 7, Obradović 7,5, Nešković 7,5, Tadić 7 (od 86 minuta Milovanović -), Darko Rosić 7,5 (od 88 minuta Danijel Rosić -), Đurović 7 (od 61 minuta Petrović -), Slaviša Ujić 8.

Gosti iz Karakaja igrali su u slijedećem sastavu: Savić 7, Erkić 6 (od 64 minuta Džafić -), Marković 6,5, Milovanović 6, Jeremić 6,5, Lazić 6, Džilć 7, Perić 6 (od 46 minuta Kojić 6), Maksimović 6 (od 70 minuta Tabalović -), Radović 6. Trener: Žarko Nestorović.