Fudbal u Rogatici – Poraz Mladosti i pored solidne igre

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 27. aprila 2016. 058.ba

FK Mladost - FK Napredak 2

ROGATICA – Igra koju su igrači rogatičkog fudbalskog drugoligaša Mladost na domaćem terenu pružili danas, 27. aprila, u susretu sa trenutnim prvakom u grupi istok Napretkom iz Šepka bila je jedna od boljih u proljećnom dijelu prvenstva.

To im ipak nije pomoglo pa su i ovu utakmicu napustili pognete glave. Izgubili su sa 0:1 od protivnika koji nije ništa pokazao kao lider tabele. Najveći dio utakmice gosti su bili u podređenoj ulozi. Branili su se i sa 10 igrača, a gol za minimalnu pobjedu postigao je Dejan Marić u 69 minutu iz jedinog kontranapada. Prije toga nisu imali šuta na gol domaćina.

Na suprot njima domaći igrači ne samo da su imali više od igre, nego i više izglednih prilika koje nisu uspjeli da realizuju Đurović, Ujić i neki drugi igrači.

Ovim porazom Mladost je sve više u dubiozi i samo je neko veliko čudo može spasiti od ispadanja iz Druge lige.

FK Mladost - FK Napredak

Na ovoj utakmici, koju je po prohladnom vremenu posmatralo oko 100 gledalaca, trener Mladosti, Jadranko Janjić, Napretku je suprostavio ekipu u slijedećem sastavu: Jolović 6, Janjić 6,5, Bjelaković 6,5, Ćaćić 6,5, Nerić 6, Obradović 6, Nešković 6,5, Tadić 6,5, Dar. Rosić 6, Ujić 6 (od 79 minuta Mićo Rajak -), Đurović 6 (od 57 minuta Petrović 5)

Napredak, koga je vodio trener Miodrag Jaftić, igrao je u sastavu: Divljaković -, Zarić 6,5, M. Filipović 6,5, V. Filipović 6, Stefanivić 6,5, Milošević 6, Perić 6, Lazarević 6 (od 75 minuta Marković -), Jovanović 6, Marić 6,5 (od 87 minuta Stojanović –), Jeftić 6.

Sudio je Milan Tadić iz Pala i pokazao čak 13 žutih kartona. U Mladosti dobili su ih Janjić, Nešković, Dar. Rosić, Nerić, Ćaćić, Bjelaković, Jolović i Tadić, a kod gostiju Perić, Lazarević, Divljaković, Milošević i Marković.

Igrač utakmice bio je strijelac jedfinog gola Dejan Marić.