Fudbal u Rogatici – Vrijedna pobjeda Mladosti

04. aprila 2016. 058.ba

FK Mladost - Lokomotiva

ROGATICA – Poslije današnje pobjede u nastavku prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok, nad Lokomotivom iz Brčkog fudbaleri rogatičke Mladosti mogu malo odahnuti. Sasvim zasluženo, sa 3:1 (1:0), pobijedili su ekipu kojoj „gori“ pod nogama i koja kao i Rogatičani mora se grčevito boriti za svaki bod.

Danas u Rogatici ostavili su sva tri u prvom redu zahvaljujući raspoloženom za igru povratniku u ekipu Mladosti Slaviši Ujiću. Igrao je kao u najboljim danima. Uz to što je postigao prvi gol, bio je začetnik akcija iz kojih su postignuta i druga dva gola domaće ekipe.

I ne samo to. Tokom cijele utakmice razigravao je svoje saigrače i bio daleko najbolji pojedinac na terenu.

Prvi gol pao je u 19. minutu. Realizator akcije u kojoj su učestvovali Đurović i Obradović bio je agilni Ujić.

Hladan tuš za oko 200 gledalaca došao je u 30. minutu. Zbunjenost u odbrani domaće ekipe iskoristio je Nukić i rezantnim udarcem sa 7 do 8 metara iskosa sa desne strane i izjednačio na 1:1.

Sa ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme. Od početka drugog igrači Mladosti stalno su atakovali na gol gostiju koji su se uspješno branili do 67. minuta kada je akciju sa desne strane terena započeo Slaviša Ujić. Na mjestu u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Bojan Obradović i doveo svoju ekipu u voćstvo od 2:1.

I kod trećeg gola akciju je započeo Ujić. Loptu je uputio na lijevu stranu pred gol gostiju. Prihvatio ju je Tadić i iskosa sa desetak metara poslao u gol nemoćnog golmana Šešlića.

Šansu da do kraja dotuku goste imali su u nastavku ponovo Obradović, koji je sam izbio pred golmana gostiju. Oklijevao je i šansa je proppala. Slično je bilo i sa šansom novajlije u Mladosti Dragana Nikolića. Umjesto da šutira na prazan gol, loptu je nesebično poslao saigraču čime je šansa otišla u nepovrat.

Na ovoj utakmici trener Rogatičana Jadranko Janjić izveo je ekipu u sastavu: Jolović 7, Nerić 7, Klisura 7, Kajević 6 (od 41. minuta Bjelaković 7), Ćaćić 7, Nešković 7, Dar. Rosić 6 (od 55. minuta Dragan Nikolić 7), Obradović 7,5, Ujić 8, Tadić 7, Đurović 7 (od 68. minuta Janjić -).

Gosti iz Brčkog, predvođeni trenerom Dušanom Mokanom, igrali su u sastavu: Šešlić 6,5, Sel. Ćumurović 6, Bojić 6,5, Petrović 6, Jokanović 6, Golubović 6, Đukanović 6 (od 70. minuta Mešić -), Nukić 7, San. Ćumurović 6, Jukanović 6, Gajić 6.

Sudija Đorđe Krunić iz Foče solidno je obavio svoj dio posla. Pokazao je dva žuta kartona gostujućim igračima Selimu Ćumuroviću i Milenku Bojiću.