KUP Republike Srpske u fudbalu – Prvoligaš se jedva provukao u Rogatici

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 07. septembra 2016. 058.ba

fk-mladost-slavija-1

ROGATICA – Fudbalski drugoligaš iz grupe istok, rogatička Mladost nadigrala je prvoligaša Republike Srpske ekipu Slavija iz Istočnog Sarajeva u utakmici za KUP Republike Srpake koja je danas odigrana u Rogatici. Da su njeni igrači bili malo s(p)retniji kod izvođenja penala čak se moglo desiti i iznenađenje – da drugoligaš pobijedi prvoligaša, što u KUP-u ne bi bilo prvi put.

Ovo tim prije što je Mladost tokom većeg dijela utakmice bila bolji akter. Prva je povela golom iz igre u 32 minutu. Izjednačili su igrači Slavije iz možda prestrogo dosuđenog penala tek u 63 minutu. I poslije toga Mladost je imala više od igre ne respektujući ni jednog trenutka renomiranu ekipu gostiju iz Istočnog Sarajeva.

Da nastavljaju igrati u KUP-u Srpske gosti mogu najviše zahvaliti svom golmanu Dušanu Remiću koji je odbranio dva šuta domaćih igrača sa bijele tačke.

fk-mladost-slavija-2

MLADOST – SLAVIJA 3:5 (regularno 1:1)

Strijelci: 1:0 Sekulić u 32, 1:1 Marković (penal) u 63 minutu. Penali: Lukić, Đurović (Mladost), Milenković, G. Marković, Bjeloš, Bošković (Slavija).
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.
Gledalaca: 100
Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 7
Žuti kartoni: Bojat, Đurović, Radović, Tadić, Sekulić (Mladost), Pušara, Lalović (Slavija).
Igrač utakmice: Dušan Remić (Slavija) 7,5

MLADOST: Simić 6, Mićo Rajak 6,5 (od 55 minuta Lukić 6,5), Bjelaković 7, Nešković 7, Tadić 7, Danijel Rosić 5,5 (od 52 minuta Balčaković 6,5), Đurović 6,5, Darko Rosić 7, Radović 6,5 (od 78 minuta Minja Ćućula -), Bojat 7,5, Sekulić 7. Trener: Danko Cerović.

SLAVIJA: Remić 7,5, Lalović 6,5, Đorđević 6,5, G. Marković 7, Deretić 6 (od 46 minuta Bjeloš 6,5), Salčin 6, Stojanović – (od 37 minuta Salković 6,5), Petrić 6,5, Milenković 7, Bošković 6,5, Pušara 7, Trener: Branislav Berjan.