Podjela bodova u komšijskom derbiju u Rogatici

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 17. oktobra 2016. 058.ba

FK Mladost (1)

ROGATICA – Iako se nosi sa kadrovskim problemima u igračkom kadru zbog neredovnog treniranja svih igrača i u stručnom štabu, jer je rad sa prvom ekipom sveden na jednog čovjeka, rogatički fudbalski drugoligaš nalazi se u zlatnoj sredini prvenstvene tabele.

Iz 10 odigranih utakmica osvojili su 14 bodova. Posljednji, 14-ti, osvojen je juče na domaćem terenu igrajući komšijski derbi sa Glasincom 2011. Rezultat je bio 2:2. Gosti su vodili sa 1:0 i 2:1, ali je Mladost uspjela da izjednači u oba slučaja.

Vodeći gol Glasinac je postigao praktično iz prve ozbiljnije prilike. Slobodan udarac iskosa sa lijeve strane izveo je Aleksandar Pejanović. Pred golom domaćeg tima najbolje se snašao iskusni Kreštalica i poslao loptu u mrežu domaćina – 0:1.

Radost gostiju trajala je samo pet minuta. Nakon odlične akcije koju je započeo Đurović, nastavio Lukić i golmana gostiju Pajevića nadmudrio je Darko Rosić za 1:1.

Drugi gol gostiju pao je u nastavku utakmice. Igrao se 56 minut. Sa desne strane idealno je asistirao Bunjevac i Aleksandru Pejanoviću nije bilo teško da proslijedi loptu u mrežu domaćeg golmana Simića.

I kada su svi bili ubijeđeni da će sva tri boda otići na Sokolac, u posljednjim trenucima sudijske nadoknade vremena domaći tim je izveo korner. U kaznenom prostoru Sokočana najbolje se snašao rezervista Boško Radović. Postigao je izjednačujući gol za – bod tebi bod meni, kao najrealniji ishod ove prosječne fudbalske predstave.

MLADOST (Rogatica) 2 (1)
GLASINAC 2011 2 (1)

Strijelci: 0:1 Kreštalica u 37, 1:1 Dar. Rosić u 42, 1:2 A. Pejanović u 56, 2:2 Radović u 90 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici
Gledalaca: 100
Sudija: Marko Taburin (Zvornik) 7
Žuti kartoni: Bjelaković, Dan. Rosić, Obradović (Mladost Rogatica), M. Pajević, Dragičević, M. Pejanović, B. Jolović, Živković, Mi. Vujičić (Glasinac 2011).
Igrač utakmice: Bojan Lukić (Mladost Rogatica) 7,5

MLADOST (Rogatica): Simić 6,5, Bjelaković 7, Bojat 7, Dar. Rosić 7, Nešković 7 (od 85 minuta Miličević -) Lukić 7,5, Ćaćić 7, Dan. Rosić 6,5 (od 57 minuta Rajak 6,5), Obradović 7, Đurović 6,5 (od 57 minuta Radović 7), Ujić 7. Trener: Danko Cerović.

GLASINAC 2011: M. Pajević 7, Ma. Vujičić 7, Dragičević 6,5, M. Pejanović 7, Gašević 6,5 (od 90 minuta Milinković -), B. Jolović 7 (od 84 minuta N. Jolović -), Kreštalica 7, Živković 7, Mi. Vujičić 6,5, A. Pejanović 7, Bunjevac 7, Trener: Milan Renovica.