Višegrađankama pripao komšijski derbi

22.10.2016.

ok-he-na-drini

VIŠEGRAD – Odbojkašice „He na Drini“ ostvarile su drugu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, savladavši Goražde sa 3:1 (25:18, 16:25, 25:21, 25:18).

Višegađanke su pred oko 300 gledalaca slavile u komšijskom okršaju protiv Goražda i nastavile pobjednički niz. Domaće su odlično počele meč, povele sa 12:5, ali je došlo do pada u prijemu i gošće stižu do 13:13. Ipak odbojkašice „He na Drini“ uspijevaju da konsoliduju redove i slavile su u tom setu 25:18. Drugi set je u potpunosti pripao Goraždankama, gdje su dominirale od prvog do zadnjeg minuta. Najveća borba viđena je u trećem setu, gdje je bilo dugih poena, sjajnih poteza i na kraju slavlja domaće ekipe. U četvrtom setu nije bilo dileme oko pobjednika, te su Višegrađanke stigle do druge pobjede, a gostujuće odbojkašice zajedno sa svojih dvadesetak navijača se vraćaju kući bez bodova.