Varda prejaka za Teslićane

13.11.2016.

kk-varda-he-2016

VIŠEGRAD – Košarkaši „Varde HE“ ostvarili su prvu gostujuću pobjedu u 1.ligi Republike Srpske, savladavši KK „Teslić“ u istoimenom gradu sa 81:54.

Višegradski košarkaši stigli su do treće pobjede u prvenstvu Srpske, a ovoga puta su imali najlakši zadatak. Već od samog početka ekipa Mira Vukoje je krenula silovito i nakon prvih deset minuta imala +8. U nastavku razlika je čas bila dvocifrena, čas su je domaćini smanjivali, a utakmica je potpuno riješena u trećoj četvrtini kada je Varda napravila seriju 14:0. Nakon toga Višegrađani su lagano priveli meč kraju, a najefikasniji je bio Stanimirović sa dabl-dabl učinkom od 21p i 11sk, Peković je postigao 14, Sudžum 12, a Okiljević 11 poena, dok je kod domaćina jedino Joldić sa 16 poena imao dvocifren učinak.

KK „Varda HE“ nakon četvrtog kola ima učinka od tri pobjede i jednog poraza, dok je KK „Teslić“ i dalje bez pobjede.